سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خبری خوش برای سربازان مرزبانی

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۴٣    نسخه چاپی    
وی خاطرنشان کرد: ‌حقوق سربازان شاغل در مرزبانی 50درصد اضافه می‌شود که این امر از ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.
فرمانده مرزبانی ناجا از افزایش 28درصد کشفیات سلاح در مناطق مرزی، عدم تأیید شهادت و پناهندگی دانایی‌فر افزایش 50 درصدی حقوق سربازان مرزبانی خبر داد.

حسین ذوالفقاری در حاشیه نشست فصلی معاونین حوزه مرکزی فرماندهان استان‌ها و مرکز آموزش مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ما هیچگونه نا امنی در مناطق غرب کشور نداشته و نداریم.
فرمانده مرزبانی ناجا، گفت: در مورد تحرکات احتمالی تروریستی در مناطق پیرامونی ما قطعاً‌ به طور همه‌جانبه در حوزه‌های مسئول به صورت دقیق رصد می‌شود و اقدامات تأمینی صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: همه موارد در اطراف کشور مورد رصد و توجه لحظه‌ای دستگاه‌های نظامی بوده و هیچ‌گونه تحرکی در مرزهای غربی را شاهد نبودیم.

این مقام انتظامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تردد زائران عتبات عالیات گفت: اساساً در مرز مشکل نداریم و بسته به شرایط کشور عراق و در حوزه مسئولین حج و زیارت است که در این زمینه اظهار نظر کنند اما ما برای تردد زائرین در مرز مشکل نداریم.
وی به طرح مانیتورینگ ملی اشاره کرد و گفت: این طرح برای کشور مهم است که در سال‌های گذشته شروع شده و با تعامل مناسب با مرکز مخابرات و ارتباطات توافقاتی کرده‌ایم که در حوزه جنوب شهر به سرعت در حال انجام است.

فرمانده مرزبانی ناجا، تصریح کرد: امسال بخش قابل توجهی از مانیتورینگ مرزها راه‌اندازی می‌شود و در مرکز نیز بسترها فراهم شده و سیستم انتقال امن دیتا فراهم شده در ساختمان جدید مرزبانی فراهم می‌شود.
وی در مورد قاچاق اسلحه اظهار داشت: قاچاق اسلحه به کشور در سال گذشته نسبت به سال قبل افزایش کشف در مرزها را داشته و این نشان‌دهنده کنترل مرزهاست و تا این لحظه 28 درصد افزایش کشفیات سلاح را در مناطق مرزی داریم که عمده سلاح‌ها شکاری است و درصد کمی جنگی و کلت است.

به گزارش فارس، سردار ذوالفقاری در مورد گروگانگیری و وضعیت گروهبان دانایی‌فر گفت: بیش از حد لازم در این خصوص مطلب بیان شد اما در خصوص زنده بودن یا شهادت گروهبان دانایی‌فر بر اساس دلایل و قرائن تقریباً نمی‌توانیم اعلام کنیم که به شهادت رسیده چرا که هیچ مدرکی را گروهک نداده که تأئیده شهادت دانایی‌فر باشد.
وی در مورد پناهندگی دانایی‌فر به غرب گفت: هیچ منبع رسمی خبر را تأئید نکرده و ما در مسیر دیپلماسی در وزارت خارجه و در دیدار وزیر کشور از پاکستان این موضوع پیگیری شده و قرار است هرگونه خبری در این مورد را مسئولان پاکستان اطلاع دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا در مورد حقوق مزایای مرزبانان تصریح کرد: فوق‌العاده عملیاتی نیروها نسبت به گذشته وضعیت بهتری شده و در سه سال گذشته دو برابر فوق‌العاده افزایش یافته و به طور خاص برای سیستان و بلوچستان 5 روز به اضافه فوق‌العاده مأموریت در ماه اضافه می‌شود که تا یک ماه دیگر این طرح عملیاتی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ‌حقوق سربازان شاغل در مرزبانی 50درصد اضافه می‌شود که این امر از ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۴٣

   

پر مبحث ترین ها