سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهیدی:گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید قابل احترام است

بروز شده : ٢-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:١٠    نسخه چاپی    
تحقیق و تفحص حق مجلس است چه بخواهیم و چه نخواهیم یعنی باید تسلیم بود و من به عنوان مسئول بنیاد آن را اجرایی می کنم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با استقبال از گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از این سازمان گفت: نتیجه و گزارش این هیات برای من قابل احترام است .

حجت الاسلام ˈسید محمد علی شهیدیˈ روز دوشنبه در نشست با اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب افزود: تحقیق و تفحص حق مجلس است چه بخواهیم و چه نخواهیم یعنی باید تسلیم بود و من به عنوان مسئول بنیاد آن را اجرایی می کنم.

وی اظهار داشت: پس از اعلام گزارش این هیات به مجلس و ابلاغ آن در صحن علنی مجلس به اینجانب آمادگی کامل را برای آنچه قوه قضاییه و مجلس به من ابلاغ کنند، دارم .
معاون رییس جمهوری ادامه داد: هنگام ورود من به بنیاد شهید آنچه برایم اولویت داشت سه مساله تعامل با مجلس، اعتماد و ایجاد آرامش در این نهاد بود هر چند به دلیل سابقه نمایندگی در مجلس و معاونت پارلمانی در چند دستگاه این درک را داشتم که با تعامل و همراهی با مجلس می توان به موفقیت دست یافت.

شهیدی ادامه داد: از اینکه بیش از یکصد نماینده مجلس شورای اسلامی از خانواده ایثاگران هستند، افتخار می کنم زیرا این افراد بیش از من برای بنیاد شهید دل می سوزانند.
وی با بیان اینکه دیوار بی اعتمادی میان بنیاد شهید و ایثارگران از میان رفته بود ، اضافه کرد: تصور می کنم با ورود من به این نهاد این اعتماد نیز به جامعه ایثارگر بازگشت.

نامبرده با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر ایجاد آرامش در بنیاد شهید تصریح کرد: از بدو ورودم تلاش کردم این توصیه ایشان را عملی کنم که اکنون شاهد این آرامش نسبی هستیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با استقبال از هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازرسی از نهادها و دستگاه ها بسیار خوب است زیرا در صورت انجام خطا و اشتباه می توان در جهت رشد و ارتقای آنها گام برداشت .

به گزارش ایرنا، شهیدی با اشاره به گستردگی بنیاد شهید گفت: از زمان حضورم در بنیاد شهید تنها توانسته ام 35 تا 40 درصد به حوزه های آن ورود کنم زیرا کار در نهادی با جمعیت سه میلیونی بسیار دشوار است و بازرسی می تواند کمک هایی در این زمینه ارائه کند.
معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه از گزارش هیات یاد شده نگرانی ندارد ، گفت: اگر در این گزارش گفته شود شهیدی ˈخورده و بردهˈ باید از آن تمکین کرد از این رو از رییس مجلس و هیات رییسه بخصوص گروه تحقیق و تفحص تشکر می کنم زیرا نتایج گزارش آنها منجر به رشد بنیاد می شود.

شهیدی ابراز امیدواری کرد تا بنیاد شهید به عنوان یادگار امام راحل (ره) حرکت های رو به جلو داشته باشد .
وی همچنین افزود: جامعه ایثارگر حق بزرگی بر گردن ما دارند که ما قادر نیستیم حتی یک هزارم آن را جبران کنیم
این مقام بنیاد شهید یادآور شد: اجازه نمی دهم لقمه ای از حقوق ایثارگران کم یا لقمه ای حرام به آنها خورانده شود.

تحقیق و تفحص از بنیاد شهید ، دوم تیر ماه سال 92 شروع شد و طبق تبصره 8 آئین نامه مجلس دوره عملکرد آن شش ماه می باشد.
پس از پایان دوره شش ماهه، بنا به ضرورت رئیس هیات تحقیق و تفحص برای شش ماه دیگر این تحقیق و تفحص تمدید شد.
بررسی و عملکرد این هیات امروز دوم تیر ماه به پایان رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۴-١٣٩٣, ٢٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها