سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تقسیم کشور به 5 قطب با مصالح ملی تناسب ندارد/درخواست توقف طرح

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۵٠    نسخه چاپی    
خوزستان با عظمت که یک دوم نفت کشوررا تولید می کند قرار است با استان کرمانشاه الحاق شود و این برای مردم منطقه قابل قبول نیست.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس با یادآوری اینکه در طرح تقسیم کشور به 5 بخش مصالح و منافع ملی دیده نشده است، گفت: طرح تقسیم کشور به قطب های پنجگانه اشکالات اساسی دارد که بهتر است متوقف شود.

سید محمد سادات ابراهیمی در گفت وگو با خانه ملت گفت: در طرح پیشنهادی وزیر کشور استقلال برخی استانها مانند خوزستان که دارای استعداد و پتانسیل قوی هستند و بخش مهمی از تولیدات کشور در این منطقه صورت می گیرد زیر سوال می رود.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در طرح تقسیم کشور به 5 منطقه قرار است برخی استانها با استانهایی که به مراتب از پتانسیل ها و ظرفیت های کمتری برخوردارند الحاق شود، افزود: خوزستان با عظمت که یک دوم نفت کشوررا تولید می کند قرار است با استان کرمانشاه الحاق شود و این برای مردم منطقه قابل قبول نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: استان خوزستان حجم عظیمی از رودخانه ها و اراضی کشاورزی را در خود جای داده است و با توجه به جمعیت و موقعیتی که دارد در صورت اجرای طرح تقسیم کشور به 5 قطب باید یکی از مناطق 5 گانه باشد و مرکزیت داشته باشد.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به طور کلی در طرح تقسیم کشور به 5 قطب مصالح ملی دیده نشده و به مسایل اجتماعی و واقعیت های اقتصادی و ظرفیت هایی کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی مناطق مختلف توجه نشده است، تصریح کرد: درخواست ما توقف این طرح است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:۵٠

   

پر مبحث ترین ها