سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بذرپاش: فکر می کنید دل آرامید بلکه با شیب ملایم دلواپسید

اگر دل آرام بودید با این میزان به یک منتقد توهین نمی کردید و سخت نمی گرفتید بی انصافی نمی کردید، اگر دل آرام بودید این میزان با دین مردم بازی سیاسی نمی کردید فرق بین کسی که دل آرام است با کسی که نقش دل آرام را بازی می کند.
عضو جبهه پایداری با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای 1+5 گفت: شاید ما دلواپس باشیم ولی به نظر، شما هم فکر می کنید دل آرامید بلکه با شیب ملایم دلواپسید. چرا که اگر دل آرام بودید سری به صنعت هسته ای می زدید و با برخی از دانشمندان و فعالین هسته ای صحبت می کردید تا متوجه شوید چه میزان دل آرامید.

مهرداد بذرپاش در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خودبا تبریک ماه مبارک رمضان گفت: یکی از وزرا در ابتدای شروع به کار خود اعلام کرد "ژنرال ها آمده اند گروه بان ها باید بروند" معنای این سخن آن است که ما ژنرال ها هستیم و دیگران گروهبان، بماند اینکه لقب ژنرال یا هر لقب دیگری را باید سایرین به فرد بدهند نه اینکه آدم خود را ژنرال بداند، عملکرد است که نشان داده با چه ژنرال هایی طرفیم؛ بر ما دولتداری می کنند ولی نکته جدی تر این است که ژنرال ها برای جنگ هایی حوالی جنگ جهانی اول مناسب بودند نه جنگ های معاصر و مدرن کنونی که نیاز به صبر و حوصله، تسلط بر فناوری و سلاح های مدرن دارد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای 1+5 خاطر نشان کرد: شاید ما دلواپس باشیم ولی به نظر، شما هم فکر می کنید دل آرامید بلکه با شیب ملایم دلواپسید. چرا که اگر دل آرام بودید سری به صنعت هسته ای می زدید و با برخی از دانشمندان و فعالین هسته ای صحبت می کردید تا متوجه شوید چه میزان دل آرامید.

وی افزود: اگر دل آرام بودید با این میزان به یک منتقد توهین نمی کردید و سخت نمی گرفتید بی انصافی نمی کردید، اگر دل آرام بودید این میزان با دین مردم بازی سیاسی نمی کردید فرق بین کسی که دل آرام است با کسی که نقش دل آرام را بازی می کند.
وی ادامه داد: گفتیم نگران امتیازهای بیش از اندازه شما در مرحله نخست توافق هستیم و جا دارد بخش اصلی امتیاز ها را بگذارید برای وقتی که آنها بخواهند بخش اصلی تحریم ها را بردارند تندرو و افراطی خطابمان کردید گفتیم نگران عایدی که در مرحله اول هستیم که این عایدی چیزی شبیه شوخی بود،‌دیدید که ریالی از پول را اجازه ورود به کشور ندادند و هیچ تاثیری بر اقتصاد نگذاشت،‌ ناراحت خطاب‌مان کردید و بی‌منطق.

به گزارش خانه ملت، این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: گفتیم نگران از دست دادن نقش ایران در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی و کم‌رنگ شدن این نقش با مواضع سطح پایین شما هستیم و الان وضعیت را مشاهده می‌کنید، بی‌سواد خطاب‌مان کردید.
وی با اشاره به انتقاداتی که زمان جنگ از مسئولین می شد، گفت: در جنگ هم عده‌ای به جناب رئیس جمهور و بسیاری از ایثارگران و بچه‌های جبهه و جنگ لقب بی‌عقل می‌دادند اما باید توجه داشت ترازوی عقل هم ترازوی خاصی است و عاقل‌ترین افراد آنها بودند که به پیام روح‌الله لبیک گفتند وگرنه الان باید سر ناموس با اجنبی مذاکره می‌کردیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه عده‌ای در این کشور نگران چیزهای خاصی شده‌اند گفت: برخی ها نگران دیده نشدن چند شبکه غیراخلاقی و مستهجن در شبکه ماهواره‌ای شده اند و هر کسی که کوک مخالف می‌زند را جدید‌الاسلام می‌دانند بماند که مواضع این آقایان در گذشته راجع به ماهواره چه بوده است البته با چرخش هنرمندانه 180 درجه‌ای آنها عادت کرده‌ایم اما کاش نگران پرداخت نشدن وام ازدواج به جوانان عزیزمان هم باشند که ماه‌ها است به آنها پرداخت نشده است.
وی ادامه داد: برخی در این کشور تا حرف از حجاب می‌شود برمی‌افروزند، گویا بدنشان کهیر می‌زند انگار علاقه دارند جامعه را زودتر بی‌حجاب ببینند و سریع فضا را دوقطبی کرده با این مردم بازی سیاسی می‌کنند ولی دلیل اصلی این اقدامات را می‌توان در سرپوش گذاشتن به مشکلات اقتصادی دانست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهرادامه داد: برخی ها به لحاظ سیاسی هم اشتباه می‌کنند همانطور که خیلی‌ها در گذشته و تاریخ این ملت اشتباه کردند، به شما توصیه می کنم رقابت سیاسی را به اصول موضوعه انقلاب و اصول دینی نکشانید که بد عاقبتی در انتظار یک چنین رفتاری در سنت الهی است.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از عدم تغییر ساعت کاری در ماه مبارک رمضان انتقاد کرد و افزود: ای کاش جهت رفاه حال روزه‌داران ساعت کار را تغییر می‌دادیم.

وی رهاسازی قیمت‌ها به اسم آزادسازی را ساده‌ترین روش اداره بازار دانست و تصریح کرد: آزادسازی قیمت‌ها واژه‌ای است که اخیراً زیاد از مسئولان دولت شنیده می‌شود و برخی از مسئولان دولتی این روال را در پیش گرفته‌اند و سعی می‌کنند با الفاظ زیبا این را توجیه کنند، فارغ از اینکه در علم اقتصاد متغیرهای متعددی برای تصمیم به آزادسازی قیمت‌ها دخیل است و باید آنها را در نظر گرفت ولی موضوع اصلی این است که مردم بی گناه چه بلایی به سرشان می‌آید و آمده است به ویژه اقشار حقوق‌بگیر ثابت و کارمندان عزیز و کارگران شریف.

وی با اشاره به اعلام کاهش آمار تورم گفت: مردم در اضطرارند و متاسفانه مرتبا آمار کاهش تورم را می‌دهند واقعا در خیابان‌ها برویم بپرسیم چه حسی راجع به اعلام این آمارها دارند و آیا این کاهش را احساس می‌کنند خود دستگاه‌ها افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت‌ها را ابلاغ می‌کنند بعد می‌گویند تورم نقطه به نقطه زیر 15 درصد رسیده است. بهتر است از این پس به جای واژه مأنوس تورم بگوییم شیب ملایم. این شیب ملایم کارها می‌کند سری به بازار خودرو و لبنیات و میوه بزنیم تا این واژه را بهتر درک کنیم. اگر کاری برای رونق‌بخشی به اقتصاد نمی‌کنیم لااقل بازار را کنترل کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به نمایندگان مجلس گفت: به نظرم وظیفه ما نمایندگان مجلس فقط مصاحبه و نطق نیست، باید از مکانیزم‌های نظارتی‌مان بهتر استفاده کنیم و از هوچی‌گری سیاسی نهراسیم. ما در مقابل ملت مسئولیم و در برابر قانون اساسی سوگند یاد کرده‌ایم که تا آخرین روز به وظایف و مسئولیت خود عمل کنیم. البته ما در هیات رئیسه وظیفه سنگین‌تری داریم.
این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامیقیمت گذاری توسط شورای رقابت را غیر قانونی خواند و افزود: این پوششی است برای توجیه افزایش قیمت خودروها؛ قیمت خودروها را 20 درصد افزایش می‌دهیم بعد می‌گوییم تورم به 14 درصد رسیده است. اینگونه افزایش‌ها هیچ توجیهی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به دلیل آنکه زمان نطقش در صحن علنی مجلس خاتمه یافت، ادامه متن سخنرانی خود را در اختیار رسانه ها قرار داد که متن آن به قرار زیر است:
با یک رهاشدگی در حوزه اقتصاد مواجهیم. افزایش قیمت‌ها، رکود، افزایش حجم نقدینگی و تعطیلی مسائل مربوط به پیگیری قاچاق کالا ، اصولا در این دولت علاقه به تعطیلی زیاد یافت می شود باید فکر جدی اندیشیده شود وگرنه کشور متضرر خواهد شد.

اقدامات غیرقانونی که اخیرا شاهدیم که اگر هر کدام از آنها در گذشته انجام می‌شد فریاد وا اسلاما سرداده می‌شد:

1- پرداخت حقوق و مزایا به برخی از کارمندان خلاف مصوبه بودجه که نشان می‌دهد در 8 ماهه هزینه‌های جاری کشور تمام و دولت باید متمم ارائه کند.
2- تصدی همزمان معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور در معاونت نیروی انسانی که ماهها است این تصدی خلاف قانون است که در حوزه نیروی انسانی شاهد درهم ‌ریختگی زیادی از قبیل وضعیت قراردادها و اخراج‌ها هستیم.

3- عزل روسای فدراسیون‌های ورزشی و دخالت مستقیم دولت در عزل و نصب‌های فدراسیون مانند فدراسیون ورزش‌های رزمی
4- پرداخت یارانه سنگین به رسانه‌های منتصب به مدیران وزارت ارشاد

5- افزایش قیمت بیمه شخص ثالث بدون مصوبه
6- برداشت غیرقانونی از صندوق توسعه ملی که بعد از اعلام، گفته شد به صورت تنخواه عمل شده و بازگردانده شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩٣, ١٩:٢٢

   

پر مبحث ترین ها