سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجید انصاری: جلسات مشترک میان استیضاح کنندگان و وزیر علوم مفید بوده است

تلاش معاونت پارلمانی بر این است که استیضاح هیچ وزیری در صحن مجلس مطرح نشود و قبل از رسیدن به مرحله استیضاح، حل و فصل شود.
معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان این که تلاش می کند استیضاح هیچ وزیری در صحن مجلس مطرح نشود، گفت: جلسات برگزار شده برای حل استیضاح وزیر علوم خوب بوده و نقطه نظرات مشترک زیادی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری روز دوشنبه درباره تقاضای استیضاح وزیر علوم از سوی تعدادی از نمایندگان اظهار داشت: در دو هفته گذشته جلسات فشرده ای بین نمایندگان درخواست کننده استیضاح با وزیر علوم و نواب رییس و رییس مجلس برگزار شده است.

وی با بیان این که موضوعات مختلفی برای استیضاح وزیر علوم مطرح بوده است، افزود: جلسات چند جانبه و دو جانبه متعددی برگزار و رایزنی های زیادی انجام شده است.

معاون امور مجلس رییس جمهوری تاکید کرد: تلاش معاونت پارلمانی بر این است که استیضاح هیچ وزیری در صحن مجلس مطرح نشود و قبل از رسیدن به مرحله استیضاح، حل و فصل شود.

انصاری با بیان این که اگر نمایندگان بر استیضاح تاکید کنند، دولت هم طبق قانون عمل می کند، افزود: باید ببینیم نمایندگان چه تصمیمی می گیرند؛ به نظرم جلسات برگزارشده خوب بود و نقطه نظرات مشترک زیادی وجود داشت.

معاون امور مجلس رییس جمهوری با بیان این که زمینه همراهی، همفکری و همدلی مجلس و دولت زیاد است درباره مذاکراتش با رییس مجلس درباره استیضاح وزرای دولت، افزود: تلاش هیات رییسه مجلس و دولت بر ایجاد وفاق است تا مساله استیضاح را منتفی کنیم.

به گزارش ایرنا، «محمدرضا باهنر» نایب رییس دوم مجلس نیز روز گذشته از نشست مشترک علی لاریجانی رییس مجلس و رضا فرجی دانا وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با استیضاح کنندگان وزیر علوم، در روز جاری خبر داده بود.

و به گفته باهنر، اگر پس از برگزاری این نشست مشترک، نمایندگان استیضاح کننده قانع نشوند، هیات رییسه طبق آیین نامه داخلی مجلس عمل خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها