سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیچ تقسیم بندی جدیدی در مرزبندی استان ها اعمال نمی شود

طرح 5 منطقه ای شدن استان های کشور صرفا یک تقسیم بندی مجازی بین استان های هم مرز برای تشکیل جلسات در راستای حل مشکلات استان های هم مرز است.
طرح 5 منطقه ای شدن استان های کشور صرفا یک تقسیم بندی مجازی بین استان های هم مرز برای تشکیل جلسات در راستای حل مشکلات استان های هم مرز است.

محمد جواد کولیوندعضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفتگو با مجلس نیوز، گفت: طرح 5 منطقه ای شدن استان های کشور صرفا یک تقسیم بندی مجازی بین استان های هم مرز برای تشکیل جلسات در راستای حل مشکلات استان های هم مرز است.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: مبنای این 5 منطقه ای شدن که به اشتباه این روزها به عنوان تصمیم و طرح جدید برای تقسیمات جدید کشوری مطرح می شود، مبنای تشکیلات کشوری نیست و خود معاون نیروی انتظامی و توسعه منابع انسانی کشور نیز توضیح داده اند که استان های هم مرز به منظور تبادل تجربیات قرار است با هم جلساتی را برگزار کنند اما قرار نیست در این جلسات مثلا برنامه ریزی و یا تصمیم برای برای انجام تقسیمات جدید صورت بگیرد

کولیوند هم چنین تصریح کرد: این جلسات در این خصوص برگزار می شود که این استان ها بتوانند همفکری داشته و تجربیات خود را به هم منتقل کنند چرا که این استان ها به دلیل هم جواری به لحاظ جغرافیایی معضلات و مشکلات مشترکی داشته باشند و در این جلسات میتوانند همفکری کرده و معضلات مشترکشان را بررسی کنند.
وی ادامه داد:این که تشکیلات کشور به 5 منطقه تقسیم شود نیازمند ارائه لایحه دولت به مجلس است تا مجلس این مسئله را بررسی کند اما در حال حاضر چنین چیزی مطرح نشده است.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که وزیر کشور فرمول جدیدی برای تقسیمات کشوری در هیات دولت در دست بررسی دارد، تاکید کرد: نگاه فرمولی به این معناست که باید تقسیمات استانی و کوچک تر از آن، بر اساس فاکتورهایی همچون جمعیت، گستردگی و کوچکی و بزرگی منطقه و نیز توسعه یافتگی یا عقب ماندگی مناطق طراحی شود تا این لایحه در صورت تبدیل شدن به قانون، تا سال ها درباره تقسیمات مناطق مورد استناد قرار گیرد.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: در حال حاضر هیچ تغییری در خصوص تغییر در تقسیمات کشوری در مورد استان ها اعمال نشده است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩٣, ١٩:۴٨

   

پر مبحث ترین ها