سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر: استیضاح باید مطالبه عمومی مجلس باشد نه چند نفر

بار رسانه‌ای استیضاح در کشور ما سنگین تر از آن است که باید باشد. ما وظیفه خود می‌دانیم استیضاح‌ها را مدیریت کنیم اما معتقدیم اگر قرار است استیضاحی مطرح شود،‌ مطالبه فضای عمومی مجلس باشد و الا اگر تنها 10-15 نفر خواهان استیضاح باشند سعی می‌کنیم مساله را حل کنیم؛ البته خلاف قانون هم انجام نمی‌دهیم و اگر نتوانیم نمایندگان خواهان استیضاح را مجاب کنیم، به خواسته آنان رسیدگی می‌کنیم.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مراقب باشد که به اسم اعتدال بچه‌های متدین را کنار نگذارد، اما بچه‌های مومن نیز باید مواظب باشند که تندروی نکنند.

محمدرضا باهنر در حاشیه مراسم افطاری جامعه اسلامی مهندسین که با حضور آیت‌الله موحدی کرمانی، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی و برخی دیگر از چهره‌های اصولگرا در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد،‌ در جمع خبرنگاران درباره حمایت‌های مقام معظم رهبری از دولت اظهار کرد:‌ مقام معظم رهبری همواره از مسئولان اجرایی کشور به ویژه قوه مجریه که در میدان کار است حمایت کرده‌اند.
ایشان با همه وجود مشکلات این قوه را لمس می‌کنند،‌ البته به صورت کلی همواره از مسئولان حمایت کرده‌اند.

وی افزود:‌در رابطه با مذاکرات نیز رهبری فرموده‌اند که به تیم مذاکره‌ اعتماد دارند اما باید خطوط قرمزها را هم رعایت کنند. حمایت رهبری از دولت جدی است و دولت باید این را قدر بداند.
باهنر در پاسخ به اینکه آیا اظهارات رهبری در تایید و حمایت از دولت پیامی به منتقدان دولت که بخشی از آنان در مجلس هستند نیست گفت: پیغام به هر دو طرف است هم دولت که رهبری فرمودند دولت باید مواظب باشد به اسم اعتدال بچه‌های مومن را کنار نزند. بچه‌های مومن نیز باید مواظب باشند که تندروی نکنند.

به گزارش ایسنا، وی درباره استیضاح وزیر علوم نیز گفت:‌ بار رسانه‌ای استیضاح در کشور ما سنگین تر از آن است که باید باشد. ما وظیفه خود می‌دانیم استیضاح‌ها را مدیریت کنیم اما معتقدیم اگر قرار است استیضاحی مطرح شود،‌ مطالبه فضای عمومی مجلس باشد و الا اگر تنها 10-15 نفر خواهان استیضاح باشند سعی می‌کنیم مساله را حل کنیم؛ البته خلاف قانون هم انجام نمی‌دهیم و اگر نتوانیم نمایندگان خواهان استیضاح را مجاب کنیم، به خواسته آنان رسیدگی می‌کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:٠۶

   

پر مبحث ترین ها