سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیرامون مواضع جدید ناطق نوری و حاشیه سازی ها علیه او

بروز شده : ١-٠۵-١٣٩٣, ١٢:۵٨    نسخه چاپی    
ظاهرا این روزها ناطق نوری مسیر دیگری را برگزیده است و سخت هم بر آن اصرار دارد و باید این مواضع جدید ناطق نوری را در عملکرد 8 ساله دولت احمدی نژاد و بی مهری اصولگرایان در حق ناطق جستجو کرد.
ناطق نوری هر چقدر در دوران احمدی نژاد ساکت بود ، این روزها اما به شدت فعال شده است و هر روز از او نقل قول های جنجالی مطرح می شود و ظاهرا قرار است جبران مافات 8 سال دوران احمدی نژاد را در همین 1 سالگی دولت جدید انجام دهد.
همین چند شب قبل بود که نقل قولی از او در مراسم احیاء حرم امام خمینی(ره) در رسانه ها منتشر شد که تقریبا تمامی رسانه ها ضمیر آن را محمود احمدی نژاد می دانستند.

ناطق در آن سخنان گفته بود : "شخصی مسئولیتی را در کشور بر عهده می‌گیرد و هر طور دلش خواست بیت‌المال را خرج می‌کند، آن وقت می‌گویند تا زمانی که بر مسند است، مصلحت نیست جلوی او را بگیریم. وقتی هم که از مسندش کنار رفت می‌گویی حالا که رفته است و دیگر مرده را لگد نزنیم. پس کی و کجا می‌خواهیم حساب بیت‌المال را برسیم؟ مگر ما نمی‌گوییم شیعه و پیرو علی هستیم؟ امیرالمؤمنین علی(ع) که خطاب به کارگزاران خود می‌فرماید قلم خود را ریز کنید و کمتر در نوشتن کاغذ را حرام کنید. اگر حکومت علی اینگونه است، تکلیف ما که اینگونه حساب بیت‌المال را به حال خود رها می‌کنیم چیست؟"

فردای آن روز اما برخی از سایت های خبری که مواضع جدید ناطق نوری و تغییر فضای سیاسی او برای آنها گران آمده بود سعی در تحریف سخنان ناطق نوری و تحریف آن علیه هاشمی رفسنجانی را کردند.(+)
آنها با بیان خاطره ای از کتاب خاطرات ناطق نوری سعی کردند ضمیر این سخنان را هاشمی رفسنجانی عنوان کنند.

اما همین شیطنت رسانه ای باعث شد تا ناطق نوری در مصاحبه ای با خبر آنلاین به شدت به این افراد و گروه ها که وابستگی غیر قابل انکاری به رئیس جمهور پیشین و دولت او داشته اند، بتازد و علیه آنان، و مطالب منتشر شده نکات قابل توجهی بیان کند.

ناطق در همین راستا به خبر آنلاین گفته است:

در روایت دارد پیامبر می فرماید: می خواهید بدترین شما را بگویم چه کسی است؟ فرمود: کسی که مشی و رویه او تمامی و تفرقه انداختن بین انسانها است. حالا شما حساب کنید در ماه رمضانی که می گویند دست و پای شیطان بسته است، ببینید که اینها دیگر چه شیطانهایی هستند! آمده اند با نیت تفتین؛ خاطره ای از من که اسمی از آقای هاشمی هم آنجا هست را تحریف کرده اند و خب شما می دانید که قرآن را هم اگر قرار باشد از آن سوء استفاده بکنیم می شود تحریف کرد. مثلا قرآن می گوید يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَقْرَبُواْ الصَّلاَةَ وَأَنتُمْ سُكَارَى. کسی که می خواهد سوء استفاده کند می گوید خدا خودش در قرآن می گوید(لاتقربوا الصلاه) یعنی نمی خواهد نماز بخوانید! بعد (انتم سکرا) را بیان نمی کند.

خاطرات بنده هم که اخیرا دیدم بخش های از آن در فضای مجازی با اهدافی باز نشر داده شد، باید بگویم کتاب خاطرات بنده را اگر کسی می خواهد بخواند، باید حداقل یک فراز آن را بخواند تا متوجه مطلب گوینده بشود! موضوع از این قرار هست که در ماجرای استیضاح بنده وقتی که وزیر کشور بودم(سال62) یک سوال راجع به زمین و واگذاری زمین به مردم و افراد محروم مطرح شده بود. آقای مهندس گنابادی آن زمان وزیر وقت مسکن بود، به او گفته بودند این وزیر کشور زمین تقسیم می کند. او هم مدام به ما نامه می نوشت. من هم به مرحوم مهندس کازرونی که معاون عمرانی من بود، کار را ارجاع دادم که ببیند ماجرا چیست که معلوم شدحاکم شرعی مستقر در شهر داری تهران( آن وقت شهرداری زیر مجموعه وزارت کشور بود)؛ زمین های بی صاحب را براساس تشخیص خودش به فقرا، مستضعفین و حتی پاسدار های که بی خانه بودند واگذار می کرد.

جمعی از نماینده ها برای ایشان نامه می نوشتند و توصیه می کردند که فلان کس را می شناسیم وضعیتش را بررسی کردیم و می دانیم که فقیر و مستحق است که یک تکه زمین به او داده شود. از جمله این توصیه ها برای افراد بی بضاعت؛ یک توصیه ای است که آقای هاشمی انجام داد بود و کسی را معرفی کرده و گفته بود: آقای حاکم شرع! اگر زمینی در اختیار نیازمندان قرار می دهید، این فرد هم بیچاره است و مستحق دریافت. خود من هم از این توصیه ها داشتیم مثلا آقای طباطبایی(حاکم شرع) یک لیستی را خطاب به من فرستاده و نوشته بود:«این آدم ها می گویند مستحق هستند و زمین می خواهند. می گویند شما اینها را می شناسید؟» من در جواب نوشتم:« این افراد فقیر هستند و فقر آنها برای بنده مورد تائید است.»

اصل ماجرای زمین در استیضاح این بود و خب این بهانه ای شده بود برای استیضاح کنندگان که در کنار سایر موارد مطرح کنند. منتها در کتاب خاطرات بنده عبارتی نارسایی وجود دارد با این مضمون که «آقایان زمین گرفتند از جمله آقای هاشمی» خب ملاحظه می کنید که اصل ماجرا چه بوده و این افراد بد دل چگونه عنوان کرده اند و گرنه ایشان همانطور که رهبری در خطبه های 29 تیر ماه 88 گفتند؛ آقای هاشمی وسیعی از سرمایه های شخصی خودش را برای انقلاب گذاشت و اصلا چه نیازی داشت به یک قطعه زمین مثلا در باغ فیض که آن وقت ها هم بیابانی بیش نبود نه مثل حالا. (+)

ظاهرا بیش از آنکه بسیاری از سیاسیون اصولگرا برداشت کرده اند،ناطق نوری این روزها از بسیاری اصولگرایان دلخور است و این دلخوری کاملا در مواضع و سخنان ناطق خود را بروز می دهد و نشان از آن دارد که ناطق این روزها متفاوت تر از همیشه است، حال چه حسین شریعتمداری بارها و بارها در نقد مواضع ناطق نوری در کیهان سرمقاله بنویسد و چه آنکه روزنامه های اصولگرا در حرکتی هماهنگ در نقد ناطق مطلب منتشر کنند ، اما ظاهرا این روزها ناطق نوری مسیر دیگری را برگزیده است و سخت هم بر آن اصرار دارد و باید این مواضع جدید ناطق نوری را در عملکرد 8 ساله دولت احمدی نژاد و بی مهری اصولگرایان در حق ناطق جستجو کرد.

منبع: شفاف
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۵-١٣٩٣, ١٢:۵٨

   

پر مبحث ترین ها