سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گفت‌وگوی تلفنی ظریف و سید حسن نصرالله

بروز شده : ۵-٠۵-١٣٩٣, ١٨:۵۴    نسخه چاپی    
سید حسن نصرالله با تشریح تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در حملات بی رحمانه به باریکه غزه خاطر نشان کرد: این حملات ددمنشانه بحران انسانی فاجعه باری را پدید آورده که مصداق بارز جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می رود
وزیر امور خارجه ایران و دبیرکل حزب الله لبنان در گفت‌وگوی تلفنی آخرین تحولات منطقه، وضعیت فلسطین و اوضاع باریکه غزه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

محمدجواد ظریف و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبناندر گفت‌وگوی تلفنی آخرین تحولات منطقه، وضعیت فلسطین و اوضاع باریکه غزه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف با ابراز نگرانی از فتنه طائفی در منطقه و اقدامات تفرقه افکنانه که با هدف تضعیف جهان اسلام صورت می گیرد، لزوم هشیاری و همبستگی ملت‌های مسلمان برای خنثی کردن این فتنه و حرکت بسمت تامین مصالح و منافع کشورهای اسلامی را بسیار مهم ارزیابی کردند.

در تماس تلفنی ظریف با سید حسن نصراله دبیرکل حزب الله لبنان، طرفین لزوم تحقق خواست های مردم غزه و بویژه رفع محاصره از ساکنان بی دفاع غزه را مورد تاکید قرار دادند.

ظریف همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آستانه روز قدس و تاکیدات ایشان مبنی بر لزوم حمایت از مقاومت و ایستادگی در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی ، بر دستور ویژه حسنروحانی رئیس جمهوری برای حمایت از مقاومت و جلوگیری از فاجعه انسانی در غزه تاکید کرد.

ظریف در این تماس تلفنی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایراناز خواست مشروع مردم فلسطین حمایت می کند و هوشیاری جهان اسلام برای تحقق خواست مردم فلسطین ضروری می باشد.

وی همچنین با تاکید بر آمادگی کامل دولت و ملت ایران برای ارسال کمک‌های امدادی و دارویی به باریکه غزه ، تاخیر در روند ارسال این کمکها و بروز مشکلاتی به دلیل بسته بودن گذرگاه رفح را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی برخی اقدامات به عمل آمده از سوی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت ریاست دوره ای ایران بر جنبش عدم تعهد از جمله ارسال پیامها و انجام تماسهای تلفنی از سوی رئیس جمهور ، همچنین تحرکات دیپلماتیک بعمل آمده توسط وزارت امور خارجه و استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی در خصوص تحولات اخیر غزه و حمایت از مردم بی دفاع فلسطین را تشریح کرد.

دبیرکل حزب الله با تجلیل از بیانات اخیر رهبری معظم انقلاب در اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از جبهه مقاومت ضدصهیونیستی ، بر ضرورت حمایت از همبستگی و وحدت میان گروههای فلسطینی در شرایط حساس کنونی در تمسک به روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

سید حسن نصرالله با تشریح تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در حملات بی رحمانه به باریکه غزه خاطر نشان کرد: این حملات ددمنشانه بحران انسانی فاجعه باری را پدید آورده که مصداق بارز جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می رود.

دبیرکل حزب الله لبنان با قدردانی و تجلیل از مواضع اصولی و دیپلماسی و تحرک فعال سیاسی ایران در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی برای حمایت از مردم فلسطین خاطر نشان کرد : بدون شک باید از ظرفیت های موثر منطقه ای و بین المللی برای وادار کردن رژیم صهیونیستی به توقف این جنایات و جلوگیری از رفتارهای ناقض حقوق بین الملل استفاده شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۵-١٣٩٣, ١٨:۵۴

   

پر مبحث ترین ها