سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افخم خبرداد: تهران هفته آینده میزبان نشست کمیته فلسطین غیرمتعهدها

بروز شده : ۵-٠۵-١٣٩٣, ٢٣:٣٨    نسخه چاپی    
ایران، الجزایر، بنگلادش، کوبا، مصر، هند، سنگال، آفریقای جنوبی، فلسطین، زامبیا، زیمبابوه، کلمبیا، اندونزی و مالزی از کشورهای عضو کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها هستند.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: نشست یک روزه کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها هفته آینده به میزبانی وزیر امور خارجه کشورمان در تهران برگزار می‌شود.
مرضیه افخم افزود: در نشست سفیران کشورهای عضو کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک که به ابتکار ایران و به ریاست سرپرست نمایندگی دائم کشورمان در سازمان ملل برگزار شد قرار شد به منظور بررسی آخرین وضعیت غزه و یافتن راه‌حل‌های حل بحران و نیز کاهش آلام مردم بی‌گناه غزه، نشست یک روزه کمیته فلسطین به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر امور خارجه کشورهای عضو کمیته و هم‌چنین تعداد دیگری از اعضای فعال این جنبش در هفته آینده به ریاست وزیر امور خارجه ایران در تهران برگزار شود.

وی افزود: در پی شروع بحران اخیر غزه و دستور رییس‌جمهوری و در چارچوب تلاش‌های فشرده دیپلماتیک ایران و به عنوان رییس دوره‌یی جنبش غیرمتعهدها بر اساس دستور عملی که از سوی ظریف به نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک ابلاغ شد در 10 روز گذشته با اقدامات فوری نمایندگی کشورمان جلسات اضطراری و فشرده در نیویورک برگزار و راه‌های به‌کارگیری ظرفیت‌های سیاسی اعضای جنبش و اقدامات در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نشست کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها در همین چارچوب برگزار شده است.

به گزارش ایسنا، ایران، الجزایر، بنگلادش، کوبا، مصر، هند، سنگال، آفریقای جنوبی، فلسطین، زامبیا، زیمبابوه، کلمبیا، اندونزی و مالزی از کشورهای عضو کمیته فلسطین جنبش غیرمتعهدها هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۵-١٣٩٣, ٢٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها