سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قالیباف: با تفکیک جنسیتی مخالفم/ نان به نرخ روز نمی‌خورم

بروز شده : ۴-٠۶-١٣٩٣, ٢١:۴٨    نسخه چاپی    
ثابت کردم که سبک زندگی مهمترین موضوع در تمدن‌سازی است.
محمدباقر قالیباف شهردار تهران در اجلاس سالانه بسیج استادان در مشهد مقدس اعلام کرد که با تقکیک جنسیتی مخالف است.

به گزارش «انتخاب»، وی گفت: من با تفکیک جنسیتی مخالف هستم اما متأسفانه برخی گفتند که قالیباف بعد از انتخابات درباره تفکیک جنسیتی صحبت می‌کند که تمام این موارد کذب است.

وی افزود: من زمانی در نماز جمعه گفتم که ما وقتی پارک بانوان و موضوع مد و لباس را اجرا کردیم با همان نگاه سبک زندگی بوده است و وقتی عده‌ای نیز اغراق کردند که قالیباف گفته منشی زن نباید داشته باشیم اما من می‌گویم که ما نان به نرخ روز نمی‌خوریم و باید حرمت بانوان را نگه داریم.

شهردار تهران تصریح کرد: از زمانی که به شهرداری تهران رفتم آن را از یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل کردم و سبک زندگی را از همان مقطع مطرح کردم که در آن زمان افرادی به من می‌گفتند که سبک زندگی مربوط به فرهنگ غربی است. اما ثابت کردم که سبک زندگی مهمترین موضوع در تمدن‌سازی است.

شهردار تهران تصریح کرد: من در فروردین 85 ابلاغ کردم که 10 درصد مدیریت در شهرداری باید به بانوان اختصاص یابد و گفتم که از به کارگیری بانوان در شغل منشی مخالفم که آن نیز بر اساس سبک زندگی بوده است.

قالیباف در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه سبک زندگی یک رفتار سطحی نیست، گفت: سال‌هایی که از طرف مقام معظم رهبری نامگذاری می‌شد در همین سبک زندگی معنا می‌شد که ما از این موضوع غفلت کردیم و باید به سمتی برویم که یک الگو در سبک زندگی در دولت اسلامی شکل دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۶-١٣٩٣, ٢١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها