سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیر موذن: افراطیون با این استیضاح ها مجلس را زیر سوال بردند

مجلس متضرر واقعی داستان استیضاح بود و نشان داد که صدای مردم را نشنیده است و خواست مردم در رای انها هیچ نفوذی ندارد. افراطیون و تند روها با این کار خود مجلس را زیر سوال بردند و هیچ امتیاز مثبتی عاید مجلس نشد.
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس متضرر واقعی داستان استیضاح بود و نشان داد که صدای مردم را نشنیده است و خواست مردم در رای انها هیچ نفوذی ندارد. افراطیون و تند روها با این کار خود مجلس را زیر سوال بردند و هیچ امتیاز مثبتی عاید مجلس نشد.

کمال الدین پیر موذن در گفتگو با “سایت روز نو” با اشاره به استیضاح وزرا در مجلس اظهار کرد: امیدوارم دکتر نجفی بعنوان سرپرست وزارت علوم همان راه فرجی دانا را برود و نشاط بوجود آمده در دانشگاه ها را حفظ کند و سطح علمی دانشگاه ها را با استفاده از استادان مجرب بالا ببرد و پیگیر بورسیه های غیر مجاز باشد و امتیازاتی که عده ای سودجو به جای نخبگان از ان بهره مند شده است را لغو کنند.
وی ادامه داد: در قضیه استیضاح مشخص شد که شکاف بین تندروها و و اعتدالیون مجلس چقدر زیاد است و حتی دو دستگی در هیات رئیسه هم وجود دارد عده ای با سردستگی باهنر موافق استیضاح مطلق فرجی دانا بودند و عده ای هم به رهبری لاریجانی مخالف استیضاح بودند و قصد تعامل و همکاری با دولت را داشتند.

وی در مورد جلسه اخیر فراکسیون رهروان هم گفت: در این جلسه قرار شد که از این به بعد حمایت از استیضاح وزیری در مجلس بعد از بررسی در فراکسیون و گرفتن موافقت رئیس فراکسیون باشد تا مانند اتفاقی که در مورد استیضاح فرجی دانا پیش آمد رخ ندهد که با موضع گیری شخصی بعضی از اعضا به نام فراکسیون رویکرد فراکسیون را از اعتدال خارج کند.
وی بیان کرد: این استیضاح ها می خواست به صورت زنجیره ای ادامه پیدا کند و تندروهای مجلس قصد استیضاح وزیر آموزش پرورش، صنعت معدن و فرهنگ ارشاد را داشتند اما با پیگیری اعتدال گرایان مجلس جلوی این کار انها گرفته شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه جلوی ورود رسایی به هیات نظارت بر مطبوعات گرفته شد که این خود امیدوار کننده است و نشان میدهد که نمایندگان معتدل جلوی تندرو ها ایستاده اند.وی گفت: امیدوارم دولت پیگیر قضیه بورسیه های غیر مجاز باشد و متخلفین را به دستگاه مربوطه معرفی کند و با انها برخورد قانونی شود.

منبع: پیام نو
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۶-١٣٩٣, ٢٢:٠٠

   

پر مبحث ترین ها