سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بقایی: دیوان محاسبات دانشگاه ایرانیان را تبرئه کرد

پس از انتشار خبرهایی توسط مراجع ذی‌صلاح درباره وقوع تخلف در واریز 16میلیاردتومان به حساب «دانشگاه ایرانیان»، آقای بقایی در مقام پاسخگویی برآمدند و اعلام کردند واریز این مبلغ، قانونی بوده و از فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات به کمیسیون «اصل90» مجلس شکایت کرده‌اند.
پیرو انتشار مطلبی با تیتر «جزییات تخلف 16میلیاردتومانی احمدی‌نژاد و بقایی» در روزنامه شرق 19شهریور، حمید بقایی، معاون اجرایی دولت احمدی‌نژاد با ارسال متن و تیتری به این روزنامه اعلام کرد: «اولا: تیتر انتخاب گزارش روزنامه شرق جنبه مجرمانه دارد زیرا متن آن صرفا حاوی مطالب تکراری و کلی‌گویی است. به همین دلیل ضروری است گردانندگان روزنامه شرق به شعور مخاطبان خود احترام گذاشته و حداقل عذرخواهی نمایند.

ثانیا: طی یک‌سال گذشته، ‌برخی محافل و افراد سیاسی و همچنین رسانه‌های شناخته‌شده، در راستای تخریب و اجرای جنگ روانی علیه اقدام‌های دولت گذشته، ‌سعی در غیرقانونی جلوه‌دادن کمک دولت به دانشگاه ایرانیان نموده‌اند. شدت هیاهوی این جماعت سیاست‌زده، به حدی بوده و هست که انعکاس وسیعی در رسانه‌های بیگانه داشت. لیکن به مصداق سخن معروف «ماه پشت ابر نمی‌ماند»، عاقبت با صدور رای برائت توسط دیوان محاسبات کشور، خلاف واقع‌بودن گفتار و نوشتار آنان به اثبات رسید. طبیعی است که در این بین، پذیرش شکست برای این جماعت سیاست‌زده بسیار تلخ و کشنده است و حکم سم را دارد.

ولی عمده نگرانی آنان شکست سایر پروژه‌های تبلیغاتی است که مدت‌هاست از تریبون‌های مختلف مطرح می‌‌نمایند. به‌عنوان نمونه، در قضیه افشای رانت 650میلیون‌یورویی، به یک‌باره ماشین تبلیغات روانی این جریان به راه افتاد و اتهام «وجود نام برخی از اطرافیان دکتر احمدی‌نژاد در فهرست بدهکاران بزرگ بانکی» آن هم با درج مبالغ چندهزارمیلیاردتومانی مطرح شد. این در حالی است که مراجع رسمی نیز سکوت پیشه نمودند و در برابر درخواست انتشار «مستندات وام‌های دریافتی از اطرافیان آقای دکتر احمدی‌نژاد» تا این لحظه هیچ‌گونه سند و مدرکی از سوی مراجع شناخته شده منتشر نشده است.

سال قبل نیز زمانی که در رسانه ملی، اتهامات غیرواقعی آن هم از سوی مرجعی مهم اعلام شد در پاسخ به درخواست مناظره برای روشن‌شدن حقایق، هیچ‌گونه واکنشی از سوی «مرجع اعلام‌کننده اتهامات» صورت نپذیرفت. آری! نگرانی اصلی این جماعت سیاست‌زده، برملاشدن غیرواقع‌بودن یکایک پروژه‌های جنگ روانی آنان است که مدت‌هاست وقت و هزینه به پای آن صرف می‌کنند. اینجانب به مخمصه‌ای که در آن گرفتار آمده‌اید واقفم. به همین علت، مختارید هر قدر که می‌توانید از طرق مختلف، اتهام کذب وارد نمایید و توهین کنید. مردم شریف ایران زیرک‌ترین و فهیم‌ترین ملت‌ها در دنیا هستند. در پایان، اگر فکر می‌کنید کمکی از سوی اینجانب برای خلاصی شما از این گرداب باطل وجود دارد اعلام نمایید. قطعا در حد توان، به شما مساعدت خواهم نمود.»

پاسخ شرق
روزنامه شرق در جواب نوشت: پس از انتشار خبرهایی توسط مراجع ذی‌صلاح درباره وقوع تخلف در واریز 16میلیاردتومان به حساب «دانشگاه ایرانیان»، آقای بقایی در مقام پاسخگویی برآمدند و اعلام کردند واریز این مبلغ، قانونی بوده و از فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات به کمیسیون «اصل90» مجلس شکایت کرده‌اند.

در پی این رخداد، جعفرزاده ایمن‌آبادی از اعضای «کمیسیون برنامه‌وبودجه» مجلس برخی از ناگفته‌های برداشت پول از نهاد ریاست‌جمهوری برای دانشگاه احمدی‌نژاد را بیان کرد که در «شرق» منتشر شد. بنابراین، مشخص نیست آقای بقایی چرا «شرق» را که صرفا درباره موارد اتهامی ایشان، به‌نقل از منابع معتبر اطلاع‌رسانی کرده است، مورد انتقاد و شماتت قرار داد‌ه‌‌اند؛ آن هم بدون اینکه مستندی پیرامون اتهامات اعلامی علیه خود ارایه دهند. ایشان حتی اشاره‌ای به مصادیق موارد «مجرمانه» یا نواقص احتمالی گزارش روزنامه نکرده‌اند و به کلی‌گویی پیرامون برخی رخدادهای پیشین بسنده کرده‌اند.

«شرق» ضمن چاپ پاسخ ارسالی ایشان، آمادگی خود را برای انتشار توضیحات شفاف آقای بقایی درباره موارد اتهامی اعلام می‌دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ١٠:١١

   

پر مبحث ترین ها