سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فاصله طیف قم جبهه پایداری از واقع گرایی

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:١۵    نسخه چاپی    
طیفی از دوستان پایداری که در تهران هستند را "طیف تهران" می‌گویند که بیشتر به واقع گرایی شهرت دارند و گروهی دیگر از آنان که در قم ساکن هستند و به "طیف قم" شهرت دارند، کمی از واقع گرایی فاصله گرفته اند و حال و هوای آرمانی دارند.
نایب رئیس جبهه پیروان اعتقاد دارد که حضور جامعه روحانیت در انتخابات آثار مثبتی برای اصول گرایان خواهد داشت.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تهران در نشست خبری خود با رسانه‌ها از راهبردهای تازه جامعه روحانیت مبارز تهران برای انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان رهبری رونمایی کرد.

مصباحی مقدم در این نشست در مورد برنامه‌های این نهاد مذهبی و سیاسی گفت: «کمیته سیاسی» به عنوان کمیته انتخابات در جامعه روحانیت مبارز به تصویب رسید. مقرر شد این کمیته فعالیت مربوط به انتخابات آینده را سیاست‌گذاری و هدایت کند. دو کارگروه توسط این کمیته تشکیل شد که به تصویب جامعه روحانیت مبارز رسید؛ یک کارگروه انتخابات میان‌ دوره مجلس خبرگان رهبری را هدایت می‌کند. چرا که برای این انتخابات باید بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین با هماهنگی کامل برقرار شود.کارگروه دوم، کمیته سیاسی است که انتخابات مجلس دهم را پیگیری می‌کند.»

در همین ارتباط «محسن کوهکن» نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «نامه نیوز» برنامه اصولگرایان برای اتحاد و همگرایی در آستانه انتخابات مجلس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اگر جامعه روحانیت برنامه ای را در جهت هم‌گرایی و وحدت اصولگرایی و باقی آحاد مردم تدوین کند قطعا آثار مطلوبی را در وحدت هرچه بیش‌تر خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه روحانیت نقش موثری را در شکل‌گیری وحدت میان طیف اصولگرا دارد، خاطرنشان کرد: همین که روحانیت وارد مباحث می‌شوند و چارچوب‌های را برای وحدت تعیین می‌کنند، قطعا گروه بسیاری از نیرو‌های سیاسی اصولگرا اعم از حقیقی و حقوقی را به سمت و سوی وحدت جذب می‌کند که طبیعتا آثار مثبتی را نیز برجا خواهد گذاشت.
نایب رییس جبهه پیروان با اشاره به دوگانگی سخنان اعضای جبهه پایداری مبنی بر شرکت کردن و نکردن در جلسات وحدت، گفت: معمولا در مصاحبه‌ها و بحث‌های رسانه‌ای افراد یا نظر خود و یا برداشتی که از سخنان دیگران دارند را عنوان می‌کنند که این موضوع خود جای بحث و گمان دارد.

محسن کوهکن ادامه داد: تا آنجایی که از میان جمع خودی و صحبت‌هایی که با برادران جبهه پایداری شده است اطلاع دارم، آنها نیز به همگرایی و وحدت نیز اعتقاد دارند و تا حدودی خواهان ایجاد وحدت هستند و بحث وحدت اصوگرایان را هرگز رد نمی‌کنند.
نایب رییس جبهه پیروان ، با بیان اینکه این امکان وجود دارد که پایداری‌ها در ساز و کار‌های وحدت و هم‌گرایی نظرات متفاوتی داشته باشند، افزود: جز گروه محدودی از افراد جبهه پایداری، نشنیدم که دوستان پایداری اصل موضوع شکل‌گیری وحدت را رد کنند.

کوهکن، با اشاره به "طیف تهران و قم" که مدتی است در فضای سیاسی مطرح می‌شود، گفت: طیفی از دوستان پایداری که در تهران هستند را "طیف تهران" می‌گویند که بیشتر به واقع گرایی شهرت دارند و گروهی دیگر از آنان که در قم ساکن هستند و به "طیف قم" شهرت دارند، کمی از واقع گرایی فاصله گرفته اند و حال و هوای آرمانی دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:١۵

   

پر مبحث ترین ها