سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«جبهه پایداری» حزب شد

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۵۶    نسخه چاپی    
در جلسه روز گذشته کمیسیون ماده 10 احزاب، 35 پرونده مورد بررسی قرار گرفت که 5 مورد مربوط به فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی بود و 30 مورد نیز مربوط به تشکل‌های صنفی و اقلیت‌های مذهبی بود.
سخنگوی وزارت کشور از مجوز فعالیت به جبهه پایداری خبر داد و گفت که درخواست "ندا" برای دریافت مجوز فعالیت در جلسات آتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور از تشکیل جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب در روز گذشته خبر داد و گفت: در این جلسه با گزارش‌های مجمع عمومی و انتخابات تشکل‌های سیاسی خانه‌کارگر، جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران، حزب سیاسی جبهه پایداری، حزب سیاسی جمعیت پویندگان عدالت و سرافرازی استان تهران و حزب شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی موافقت شد و مجوز فعالیت حزب سیاسی جبهه پایداری نیز صادر شد.

وی با بیان اینکه احزاب یاد شده با کسب مجوز لازم اجازه فعالیت رسمی را خواهند داشت، تصریح کرد: اسناد و مدارک جبهه پایداری تکمیل بود و با تشکیل این حزب موافقت شد اما چون عنوان درخواست جبهه در عرف سیاسی مراتب مختلفی دارد تنها با عنوان حزب سیاسی می‌تواند فعالیت کند.

امیری افزود: در جلسه روز گذشته کمیسیون ماده 10 احزاب، 35 پرونده مورد بررسی قرار گرفت که 5 مورد مربوط به فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی بود و 30 مورد نیز مربوط به تشکل‌های صنفی و اقلیت‌های مذهبی بود.

سخنگوی وزارت کشور در پاسخ به این سؤال که آیا تشکل ندا موفق به دریافت مجوز برای فعالیت سیاسی‌ خود شده است یا خیر؟، گفت: این تشکل از وزارت کشور درخواست مجوز داشته است اما در جلسات آتی وضعیت این تشکل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع: تسنیم
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۵۶

   

پر مبحث ترین ها