سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زیباکلام: تندروها از همین الان سوء استفاده از ماجرای کامرون را شروع کرده اند

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ١٨:٣٣    نسخه چاپی    
صادق زیباکلام در ادامه با اشاره به انتقادات مطرح شده نسبت به دیدار رئیس جمهور با نخست وزیر انگلیس گفت: جناح راست و اصولگرایان تندرو قطعا از ماجرای دیوید کامرون سوء استفاده می کنند.
صادق زیباکلام تحلیلگر مسائل سیاسی سخنان دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در سازمان ملل و اتهاماتی که به ایران وارد کرد را برخواسته از بی تجربگی او می داند.

زیباکلام در گفتگو با فرهیختگان آنلاین (FDN.ir) بیان داشت: سخنان دیوید کامرون در قبال ایران درست نبود و در زمان مناسبی نیز بیان نشد.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: نخست وزیر انگلیس زمانی را برای بیان این سخنان انتخاب کرد که برای تجدید نظر در روابط ایران و بریتانیا فضای خوبی بوجود آمده بود.

وی با بیان اینکه سخنان کامرون در فضای خوب پیش آمده خیلی سنجیده نبود گفت: آقای روحانی در سخنرانی خود در سازمان ملل مانند گذشته اعلام کردند که گروه های رادیکال و داعش توسط غرب بوجود آمده است.
زیباکلام افزود: کامرون هم در نطق خود در سازمان ملل سخنانی را به زبان آورد که غربی ها همیشه در خصوص ایران تکرار می کنند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: انتظار می رفت که در وضعت جدید، این ادبیات از سوی کامرون تکرار نشود و حداقل به تحولاتی که در یکسال گذشته در ایران بوجود آمده نیز اشاره بکند.
وی در ادامه تاکید کرد، آنچه در واقع باعث بیان این سخنان از سوی دیوید کامرون شد، بی تجربگی او بود.

صادق زیباکلام در ادامه با اشاره به انتقادات مطرح شده نسبت به دیدار رئیس جمهور با نخست وزیر انگلیس گفت: جناح راست و اصولگرایان تندرو قطعا از ماجرای دیوید کامرون سوء استفاده می کنند.
وی افزود: آنها از همین الان کار خود را شروع کرده و اند و می خواهند ظریف را به مجلس خواهند کشید، با این حال تلاش هایشان موفقیت امیز نخواهد بود.

این تحیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: آخر به اقای ظریف چه ارتباطی دارد که دیوید کامرون در صحن مجمع عمومی سازمان ملل چه گفته است.
زیباکلام در پایان تاکید کرد: انتظار می رفت که حسب آن ملاقات تاریخی با رئیس جمهور ایران پس از 35، نخست وزیر انگلیس اندکی فضا را در نظر می گرفت و ان ادبیات گذشته را تکرار نمی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ١٨:٣٣

   

پر مبحث ترین ها