سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار احمدی‌مقدم: پیگیری‌ها برای روشن شدن وضعیت دانایی‌فر ادامه دارد

فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی وظیفه نیروی انتظامی نیست و مراجع قضایی باید نسبت به تصمیم‌گیری در این خصوص اقدام کنند و اجرای این تصمیم نیز بر عهده دیگر نهادهاست و نیروی انتظامی در این ارتباط وظیفه‌ای ندارد.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: پیگیری‌های اطلاعاتی برای روشن شدن وضعیت جمشید دانایی‌فر مرزبان ربوده شده توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل همچنان ادامه دارد.

سردار احمدی‌مقدم روز جمعه در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم ناجا در جمع خبرنگاران در خصوص شبکه‌های اجتماعی اظهار کرد: فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی وظیفه نیروی انتظامی نیست و مراجع قضایی باید نسبت به تصمیم‌گیری در این خصوص اقدام کنند و اجرای این تصمیم نیز بر عهده دیگر نهادهاست و نیروی انتظامی در این ارتباط وظیفه‌ای ندارد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن کریم ناجا افزود: در این دوره از مسابقات بیش از 40 هزار نفر از کارکنان نیروی انتظامی به رقابت پرداختند و امروز هم در اختتامیه این مسابقات از برگزیدگان تقدیر شد.
وی با تأکید بر ضرورت توجه ویژه به آموزه‌های قرآن کریم خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که نیروی انتظامی به عنوان نیرویی که حافظ ارزش‌های اسلامی و دینی است باید در عمل به آموزه‌های قرآنی برای سایرین الگو باشد چرا که اگر مأموران نیروی انتظامی خود عامل به قوانین نباشند نمی‌توانند دیگران را امر به معروف کنند.

به گزارش فارس، وی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت جمشید دانایی‌فر مرزبان ربوده شده توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل عنوان کرد: پیگیری‌ها برای روشن شدن این مرزبان ایرانی همچنان ادامه دارد و در حال حاضر با توجه به اطلاعات رسیده تا حدودی به شهادت رسیدن جمشید دانایی‌فر به اثبات رسیده است اما با این حال پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
وی تأکید کرد: شایعاتی که مبنی بر پناهنده شدن جمشید دانایی‌فر به گروهک‌های تروریستی مطرح می‌شود به هیچ عنوان صحت ندارد و ما این شایعات را تکذیب می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: مشهد یکی از شهرهایی است که اعتیاد در آن به سرعت در حال رشد است و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حال حاضر 90 درصد نیروی انسانی جدول سازمانی ناجا در استان تأمین شده است و از لحاظ نیروی انسانی برای برخورد با ناهنجاری‌ها و متخلفان مشکلی در استان خراسان رضوی در شهر مشهد وجود ندارد.
وی همچنین از ابلاغ جدول بازنگری شده سازمانی ناجا به استانهای کشور تا دو ماه آینده خبر داد و در خصوص معضلات حاشیه کلانشهرها اظهار کرد: متأسفانه توسعه حاشیه‌نشینی که خود حاکی از عدم تعادل‌های اقتصادی است مشکلات فراوانی را به وجود آورده است و این مناطق به محل‌هایی برای اختفای مجرمین تبدیل شده است.

احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: همه دولت‌های گذشته و دولت کنونی تلاش دارند تا حاشیه شهرها را با ساماندهی از گسترش آن جلوگیری کنند و در مشهد نیز که روند رشد حاشیه‌نشینی بسیار زیاد است باید تلاش‌های گسترده‌تری صورت گیرد.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی برای حاشیه کلانشهر مشهد برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار قرار داده است که از جمله آن تقویت فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی و پایتخت معنوی ایران و همچنین تأسیس واحدهای انتظامی در حاشیه شهر است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٧-١٣٩٣, ١٣:٢٩

   

پر مبحث ترین ها