سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر اطلاعات برای پاسخ به عضو پایداری به مجلس می رود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده جلسه علنی خواهند داشت و پس از آن یک هفته برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خانه ملت را ترک خواهند کرد.
حجت الاسلام «محمود علوی» وزیر اطلاعات برای پاسخ به سووالات «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد و عضو جبهه پایداری در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی حاضر خواهد شد.

در هفته آتی قرار است نمایندگان مجلس به بررسی گزارش های کمیسیون قضایی و حقوقی درباره لایحه نحوه اجرای محکومیت های مالی و طرح اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور(اعاده شده از شورای محترم نگهبان)، طرح الحاق یک بند به ماده (524) قانون آئین دادرسی مدنی، طرح الحاق یک تبصره به ماده (505) قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب (در امور مدنی) و طرح جرم سیاسی بپردازند.

نمایندگان همچنین گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی و لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را در دستور کار دارند.

گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت، گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره طرح نجات و احیای دریاچه ها و تالاب های کشور که یک فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 28 آذر ماه 1391 به تصویب رسیده بود، گزارش کمیسیون مشترک قضایی و حقوقی و فرهنگی درباره طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که سلب یک فوریت از دوفوریت این طرح در جلسه علنی مورخ سوم تیرماه 1393 به تصویب رسید و گزارش شور دوم کمیسیون انرژی درباره طرح حمایت از صنعت برق کشور از دیگر مواردی است که در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هفته آینده قرار دارد.

نمایندگان مردم در خانه ملت همچنین در هفته آینده به بررسی گزارش کمیسیون فرهنگی درمورد طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درباره طرح اصلاح بند (ج) ماده (178) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که این طرح توسط شورای عالی استانها ارائه شده است و گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح اصلاح بند (ز) ماده (44) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران خواهند پرداخت.

دو گزارش کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی درباره لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات های انضباطی نیروهای مسلح، بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث، همچنین دو گزارش کمیسیون عمران درمورد طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تاخیر) به کشتی ها و طرح الحاق یک تبصره به قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح تبصره (1) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی خواهد شد.

نمایندگان مجلس همچنین طی جلسات هفته آینده، گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، گزارش کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس درباره طرح اصلاح موادی از آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را بررسی خواهند کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعدادی دیگر از ناظرین خود را از میان نمایندگان کاندیدا شده برای عضویت در مجامع و شوراهای مختلف انتخاب خواهند کرد که از آن جمله در هفته آینده دو نفر از اعضای کمیسیون های اجتماعی و آموزش، تحقیقات و فناوری را برای عضویت در هیأت عالی گزینش، یک نفر را نیز به پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن به عنوان ناظر در شورای عالی معادن و یک نفر را نیز از اعضای کمیسیون عمران را به عنوان ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران انتخاب خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده جلسه علنی خواهند داشت و پس از آن یک هفته برای سرکشی به حوزه های انتخابیه خانه ملت را ترک خواهند کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها