سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف به مجلس می رود تا درباره حرفهای دیوید کامرون، توضیح دهد

نبض دیپلماسی کشور باید در تجزیه و تحلیل خرمدندانه بزند و این در حالی است که وزارت امور خارجه ایران نباید اجازه ملاقات با کامرون را صادر می کرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای ظریف با حضور در مجلس قرار است که ضمن گزارش دستاوردها سفر به نیویورک ارائه کند و به سوالات و انتقادات نمایندگان مجلس درباره اظهار نظر خصمانه کامرون پاسخ بدهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشور باید پیش بینی موضع گیری خصمانه کامرون را می کرد، گفت: نبض دیپلماسی کشور باید در تجزیه و تحلیل خرمدندانه بزند و این در حالی است که وزارت امور خارجه ایران نباید اجازه ملاقات با کامرون را صادر می کرد.

سید حسین نقوی حسینی گفت: وزارت امور خارجه ایران باید در راستای حرکت رو به جلوی خود چند هدف کلیدی را در اولویت قرار دهد، نخست اینکه وزارات امور خارجه باید محورهای مورد گفت و گو را به نحو مطلوب ارزیابی کند تا دیگر شاهد گستاخی های سران کشورهای غربی همچون کامرون نباشیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده علمکرد دستگاه دیپلماسی کشور را در چند وقت اخیر مثبت ارزیابی می کنم، گفت: دفاع رئیس جمهور از منافع ملی کشورمان تحسین آمیز است، اما ما انتظار داشتیم ایشان جواب دندان شکنی به کامرون می دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یاد آور شدآقای ظریف با حضور در مجلس قرار است که ضمن گزارش دستاوردها سفر به نیویورک ارائه کند و به سوالات و انتقادات نمایندگان مجلس درباره اظهار نظر خصمانه کامرون پاسخ بدهند.:
منبع: میزان
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٧-١٣٩٣, ١٨:٣٩

   

پر مبحث ترین ها