سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مبارزه با تروریسم و افراط گرایی مذهبی، پیامی که لاریجانی به ژنو می برد

حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در اجلاس اتحاديه بين المجالس جهاني در ژنو يک فرصت طلايي است که ايران با استفاده از ظرفيت هاي ديپلماسي پارلماني در مبارزه با تروريسم و افراط گرايي در پيش بگيرد.
یکشنبه آینده اجلاس پاییزه اتحادیه بین المجالس جهانی در ژنو سوئیس برگزار می شود.

علي لاريجاني رئيس مجلس ، همچون سنوات گذشته به نمايندگي از ايران در اين اجلاس شرکت مي کند. مبارزه جهاني با تروريسم، رعايت حقوق شهروندي و مقابله با افراط گرايي از اهداف اين اجلاس شمرده مي شود. آنگونه که سيد مويد حسيني صدر نماينده مردم خوي به ايرنا گفته است، حدود 35 رییس مجلس، 20 نایب رییس مجلس و بقیه در سطح هیات های عالی رتبه در اجلاس ژنو حضور می یابند.

جهان عاري از خشونت و افراط گرايي ، طرح رئيس جمهور بود که سال گذشته در سازمان ملل مطرح کرد و با اجماع بين المللي تصويب شد. حالا نيز رئيس مجلس به ژنو مي رود تا در اجلاسي شرکت کند که مبارزه با خشونت و افراط گرايي از اهداف اصلي آن به شمار مي رود. به نظر مي رسد ايران به عنوان منادي مبارزه با افراط گرايي و خشونت در منطقه و جهان بايد سياست هماهنگي را براي پيش برد شعار مطرح شده از سوي رئيس جمهور در پي گيرد. حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در اجلاس اتحاديه بين المجالس جهاني در ژنو يک فرصت طلايي است که ايران با استفاده از ظرفيت هاي ديپلماسي پارلماني در مبارزه با تروريسم و افراط گرايي در پيش بگيرد.

به گزارش خبرآنلاين، در اجلاس های این اتحادیه یک بیانیه و یک ماده اضطراری درمورد موضوعات روز مهم جهان از جمله کشتار انسان های بی دفاع، گرسنگی، حقوق مدنی شهروندان منتشر می شود. ماده اضطراری اجلاس ژنو نیز به احتمال زیاد به مبارزه با تروریسم و افراط گرایی مذهبی که یک تهدید بین المللی است، اختصاص می یابد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها