سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال تمدید گفتگوهای هسته ای وجود دارد

دو طرف برای ادامه مذاکرات جدی هستند و امیدواریم کمال استفاده از مذاکرات بشود.
معاون وزیر امور خارجه ایران، گفت: احتمال همه چیز و حتی تمدید وقت مذاکرات ایران و 1+5 وجود دارد.
دکتر عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران ظهر جمعه در حاشیه همایش رییسان دادگستری خراسان رضوی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: زمان مذاکرات به سرعت در حال گذر است و ما هنوز ناامید نیستیم که مذاکرات تا سوم آذرماه به نتیجه برسد.

او افزود: در صورتی که تغییر مواضع در طرف مقابل صورت نگیرد احتمالا" تا تاریخ سوم آذرماه به توافق نمی‌رسیم.
عراقچی با اشاره به این که مذاکرات به مراحل حساسی رسیده اظهار کرد: فرصتی که برای مذاکرات داشتیم تا 3 آذرماه بود که در حال اتمام است.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای، عنوان کرد: انتظار می‌رفت که مذاکرات در نیویورک با پیشرفت همراه باشد اما این اتفاق نیافتاد.

به نوشته ی ایسنا، وی ادامه داد: دو طرف برای ادامه مذاکرات جدی هستند و امیدواریم کمال استفاده از مذاکرات بشود.

عراقچی خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده در وین مذاکراتی خواهیم داشت. سه‌شنبه گفت‌وگوی دوجانبه با هیات آمریکایی و کاترین اشتون، روز چهارشنبه نیز مذاکرات سه‌جانبه‌ای میان دکتر ظریف، کاترین اشتون و جان کری صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر خارجه ایران اظهار کرد: در مذاکرات هفته آینده وین درباره موضوعات کلیدی مانند تحریم و چگونگی رفع آن و هم‌چنین غنی‌سازی بحث می‌شود و امیدواریم یک مسیر جدیدی در این راه باز شود.

او درباره اظهارات کامرون، نخست‌وزیر انگلستان اظهار کرد: در این خصوص دکتر ظریف در مجلس توضیح داد و به نظرم اظهارات کامرون در شأن نخست‌وزیر این کشور نبود.

عراقچی اضافه کرد: ما هم عجله‌ای برای از سرگیری روابط و بازگشایی سفارت‌ها نداریم، همه دولت‌ها و کشورها باید بفهمند که با مردم ایران باید به زبان کرامت و احترام صحبت کند.

وی افزوزد: ما عزت خودمان را با هیچ چیزی معاوضه نکرده و آن را فدای مصالح موقتی در مذاکرات نمی‌کنیم.

عراقچی با اشاره به مواضع ائتلاف ضد داعش عنوان کرد: تعبیر مقام معظم رهبری درباره غربی‌ها این بود که مواضع‌شان مضحک است زیرا خود غربی‌ها و متحدان تروریستی داعش که متأسفانه اسم دولت اسلامی بر خود گذاشته و اسلام را خدشه‌دار می‌کند آن را آفریده و خودشان ار آن‌ها حمایت کردند؛ اما در حال حاضر دم از مبارزه و ائتلاف می‌زنند که این امری مضحک است.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر خارجه ایران ادامه داد: ما به هیچ وجه به ائتلاف ضدداعش اطمینان نداریم و نگران مقاصد پشت پرده و سیاست‌های پنهان آن‌ها هستیم و کماکان معتقدیم باید با گروهک تروریستی داعش مبارزه شود و ما نیز به سهم خود تلاش‌مان را انجام می‌دهیم. زیرا تهدیدی جدی محسوب می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:٢٩

   

پر مبحث ترین ها