سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پایان مذاکرات سه جانبه ظریف، اشتون، کری

گفتنی است تیم هسته‌ای کشورمان به منظور از سر گیری مذاکرات با طرف آمریکایی و "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته وارد وین شد.
مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه ایران، آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که از ساعت 12 به وقت وین در جریان است،بعد از بحث و تبادل نظر به پایان رسید.

گفتنی است؛فردا مذاکرات عمومی با شش کشور ساعت11 بوقت وین برگزار خواهدشد.

احتمال دارد مذاکرات دو جانبه با کشورهای روسیه یا چین انجام شود.

روز گذشته با برگزاری دیدارهای سه جانبه معاونین در دو نوبت و دیدار وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه شام کاری به پایان رسید.

ظریف پس از دیدار و شام کاری با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه موضوعات مشخص شده و بیشتر در مورد راه حل ها صحبت می‌کنیم، گفت:در گفتگوهای بین معاونین و گفتگویی که با اشتون داشتم موضوعات باقی مانده را بحث کردیم و راه های متفاوتی که در مورد موضوعات باقی مانده را مورد بررسی قرار دادیم.

همچنین به گفته وزیر امرخارجه کشورمان قرار است فردا نشستی با حضور مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مدیران سیاسی کشورهای 1+5 برگزار شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به وین در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: رسیدن به توافق در این مذاکرات بسیار بعید است و ما امیدواریم که طرف مقابل با پذیرفتن واقعیت برنامه پیشرفته صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بتواند به یک راه حلی دست پیدا کند که به نفع همه است و ما تمام تلاشمان را به کار خواهیم برد تا از این چند روز مذاکرات در وین برای حل مشکلات بهترین استفاده را کنیم.

گفتنی است تیم هسته‌ای کشورمان به منظور از سر گیری مذاکرات با طرف آمریکایی و "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته وارد وین شد.

وزرای خارجه ایران و گروه 1+5 (آمریکا، انگلستان، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) به همراه "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سوم آذر 1392 (24 نوامبر 2013) در شهر ژنو در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران به توافقی تحت عنوان "برنامه اقدام مشترک" (توافق ژنو) دست یافتند و این توافقنامه در 30 دی ماه 92 وارد مرحله اجرا شد و از آن پس گفت‌وگوها درباره راه‌حل جامع هسته‌ای تا کنون ادامه دارد.

همچنین قرار بود تا 29 تیرماه 93 توافقنامه جامع هسته‌ای حاصل شود اما به دلیل اختلافات موجود و عدم حصول توافق، قرار شد این مذاکرات برای چهار ماه دیگر (سوم آذر 93) تمدید شود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٣, ٠٨:٣١

   

پر مبحث ترین ها