سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کرباسچي از پروژه انتخاباتي کارگزاران رونمايي کرد

اصلاح طلبان و نيروهاي معتدل سياسي با راهبرد اجماع و حتي اتحاد در مقابله با افراط گرايي انتخابات را پيگيري خواهند کرد.بايد محور "هاشمي/ ناطق، خاتمي/روحاني " را پي گيري و تقويت کرد و به صورت جدي در پي تداوم راهکارها"جبهه متحد اعتدال "در انتخابات مجلس دهم بود.
غلامحسين کرباسچي استراتژي حزب کارگزاران سازندگي را براي انتخابات مجلس اعلام کرد.

دبير کل حزب کارگزاران در سرمقاله هفته نامه صدا ،ارگان حزب کارگزاران نوشته است :«اصلاح طلبان و نيروهاي معتدل سياسي با راهبرد اجماع و حتي اتحاد در مقابله با افراط گرايي انتخابات را پيگيري خواهند کرد.بايد محور "هاشمي/ ناطق، خاتمي/روحاني " را پي گيري و تقويت کرد و به صورت جدي در پي تداوم راهکارها"جبهه متحد اعتدال "در انتخابات مجلس دهم بود.

ما هميشه به اهميت راهبردي انتخابات در تغيير و تحول شرايط سياسي و اجتماعي کشور باور داشته ايم. سال آينده بيستمين سال شکل گيري کارگزاران و سالگرد تشکيل مجلس پنجم است که در زمان خود و دوره غيبت و قهر جناح چپ اولين سنگر نفي انحصار و مقدمه شکل گيري جريان اصلاحات و حرکت دوم خرداد بود...مجلسي متنوع ، متکثر و معتدل که به توسعه کشور کمک کرد .

اکنون پس از 20سال ما در آستانه تداوم همان استراتژي هستيم ...مجلسي معتدل و متنوع که گام دوم نهضت اعتدال گرايي پس از انتخابات 24 خرداد 92 را تکميل کند. در اين راه ما به سهم خود از همه نيروهاي دلسوز کشور مي خواهيم که به فراخوان مهم رييس جمهور براي تقويت " آرايش همکاري و تعاون"به جاي " آرايش خشم" پاسخ مثبت دهيم.

گفتني است کرباسچي پيش از اين گفته بود :«احزاب اصلاح طلب از روش هاي سياسي معقول و فعال تر براي انتخابات مجلس استفاده مي کنند و بعيد نيست با توجه به سابقه ناطق نوري و مجموعه گرايش اصلاح طلبان، اجماع بر روي ناطق صورت بگيرد. »

کرباسچي در مورد وضعيت محمد رضا عارف در صورت کانديداتوري ناطق نوري گفته بود : « عارف از نيروهاي خوبي است که تجربه معاون اجرايي و وزارت را در کارنامه خود دارد و در مجلس مي تواند نقش خوبي ايفا کند، اما اين بحث نيست که يا عارف در انتخابات مجلس حضور داشته باشد و يا ناطق نوري؛ به هر حال مجلس 290 کرسي دارد و همه شخصيت هاي خوب و توانمند مي توانند در آن حضور داشته باشند و اين انتخابات مجلس مي تواند اين شخصيت ها را جمع کند.»
منبع: آریا
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها