سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تابش: بهانه اي براي عدم راي اعتماد به نيلي وجود ندارد

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٣٩    نسخه چاپی    
اکثريت مجلس به تعامل با دولت تمايل دارد اما اقليت پارلمان از آنجايي که در انتخابات، کانديدايشان راي نياورده است به مخالفت با دولت اقدام مي کنند و از هر اهرمي استفاده مي کنند تا دولت کارآمدي نداشته باشد درحالي که اين اقليت بايد به دنبال بازبيني علت شکست خود باشند.
آقاي نيلي احمدآبادي از نظر مشي سياسي فرد معتدلي است بنابراين مجلس دليل موجهي براي رد ايشان ندارد.

محمدرضا تابش،نماينده اصلاح طلب مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا درباره وزير پيشنهادي علوم گفت:آقاي دکتر محمود نيلي احمدآبادي از نيروهاي عالم و دانشمند است که کارنامه آموزشي و مديريتي خوبي داشته است .انتخاب ايشان به عنوان رييس دانشگاه تهران هم مويد اين نظر و ديدگاه دولت است که از نيروهاي عالم و دانشمند استفاده کند.

وي افزود:بنده بارها گفته ام که شاکله مجلس اصولگرايي است که با دولت قبل همسو بوده است اما بايد پذيرفت که در کشور تحولاتي اتفاق افتاده و دولتي روي کارآمده که رييس آن شعارهايش در همه زمينه ها مشخص است بنابراين مجلس بايد به دولت کمک کند و همانطور که مقام معظم رهبري تاکيد داشته اند براي حرکت دولت ريل بگذارد تا کشور را از وضعيت بحراني خارج کند.
نماينده مردم اردکان اظهار داشت:متاسفانه برخي از نمايندگان مجلس هنوز متوجه نشده اند که دولت تغيير پيدا کرده و اين دولت مي خواهد با ابزارهايي که در اختيار دارد شعارهايش را محقق کند و به وعده هايش عمل نمايد.

اقليت پارلمان از هر اهرمي استفاده مي کند تا دولت کارآمدي نداشته باشد

وي تاکيد کرد:اکثريت مجلس به تعامل با دولت تمايل دارد اما اقليت پارلمان از آنجايي که در انتخابات، کانديدايشان راي نياورده است به مخالفت با دولت اقدام مي کنند و از هر اهرمي استفاده مي کنند تا دولت کارآمدي نداشته باشد درحالي که اين اقليت بايد به دنبال بازبيني علت شکست خود باشند.

تابش تصريح کرد:رييس جمهور موظف است شعارها و وعده هايش را در چارچوب آرمانها و ارزشهاي نظام جمهوري اسلامي پياده کند .
وي اظهار داشت:بنده معتقدم بهانه اي نيست که مجلس بخواهد به آقاي نيلي راي ندهد .ايشان فرد عالم و دانشمندي است که سابقه اجرايي خوبي هم دارد درعين حال از نظر مشي سياسي هم فرد معتدلي است بنابراين مجلس دليل موجهي براي رد ايشان ندارد.

تابش گفت:اگر مجلس بخواهد کنکاش کند و زير و بم زندگي آدم ها را درآورد وضعيت خيلي از اصولگرايان به مراتب بدتر خواهد بود.
وي همچنين درباره اعلام علاقمندي محمدرضا عارف به احراز رياست دانشگاه تهران گفت:اينگونه نيست که آقاي عارف رييس دانشگاه تهران شود نبايد مقام و منزلت ايشان را پايين آورد .آقاي عارف تاکيد کرده است که "معلمي براي من از هرکاري والاتر و بالاتر است و اگر قرار باشد مسئوليت اجرايي داشته باشم مسئوليت دانشگاهي را بر ديگر مسئوليت ها ترجيح مي دهم".اين سخنان آقاي عارف به دليل علاقه شان به علم و محيط هاي علمي و نشان دهنده تواضع ايشان است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٣٩

   

پر مبحث ترین ها