سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا رسایی به دادگاه انقلاب رفت؟

ما معتقدیم که دستگاه قضایی کشور به جد کار خود را انجام می‌دهد و بالاخره گاهی نشانه‌ها و قرائنی پیدا می‌شود که برخی از دستگاه‌ها تحت تأثیر این فشارها قرار می‌گیرند و تحرکاتی می‌کنند
حمید رسایی گفت: امروز به دادگاه انقلاب آمدم تا نامه ۱۱۰ نماینده را به قاضی پرونده مهدی هاشمی تحویل دهم.

به گزارش فارس، حمید رسایی پس از خروج از دادگاه با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص علت حضورش در دادگاه انقلاب گفت: من نامه امضای 110 نماینده را در خصوص پرونده مهدی هاشمی به قاضی ارائه کردم.

وی افزود: بارها از سوی دادستان اعلام شده که در مورد این پرونده فشار زیادی به قوه قضاییه وارد است.

رسایی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه نظر شما در خصوص درخواست وکیل مهدی هاشمی برای برگزاری مناظره چیست گفت: من از مناظره استقبال می‌کنم اما نه با وکلای مهدی هاشمی بلکه با شخص او چرا که وکلایش به دنبال حق‌الوکاله‌ هستند.

وی تصریح کرد: ما همانطور که اعلام کردیم مسیر این پرونده و فشار‌هایی که وارد می‌شود را رصد می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما معتقدیم که دستگاه قضایی کشور به جد کار خود را انجام می‌دهد و بالاخره گاهی نشانه‌ها و قرائنی پیدا می‌شود که برخی از دستگاه‌ها تحت تأثیر این فشارها قرار می‌گیرند و تحرکاتی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دهد اما در بحث مناظره ما استقبال می‌کنیم اما نه با وکلا چرا که آنها بابت هر قدمی که در پرونده بر می‌دارند حق الوکاله می‌گیرند و طبیعی است که بازار گرمی‌ هم می‌کنند.

رسایی ادامه داد: پرونده‌ای که ۱۰ میلیارد وثیقه ان است حق الوکاله بیشتری برایش به بار می‌آید و من دوست ندارم برای حق‌الوکاله وکلای مهدی هاشمی بهانه جدیدی درست کنم تا پول بیشتری بگیرند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مهدی هاشمی دیگر مثل جلسات اول دادگاه از درب اصلی وارد نمی‌شود گفت: هیچ متهم عادی با ماشین به صورت ویژه وارد دادگاه نمی‌شود و همه از در اصلی می‌روند اما این رفت و آمدهای ویژه به آن معناست که انها نمی‌خواهند با افکار عمومی مواجهه شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٣۴

   

پر مبحث ترین ها