سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عارف: نباید در خانواده انقلاب بخاطر برخی سوء تفاهم‌ها، فاصله بیافتد

انقلاب اسلامی ایران با وحدت و همدلی همه اقشار مختلف مردم پیروز شد و رمز پیروزی انقلاب وحدت و همدلی همه نیروها، اقوام و جریانات سیاسی مختلف بود و ماندگاری انقلاب اسلامی نیز به برکت وحدت مردم و مسئولین است. نباید در خانواده انقلاب بخاطر برخی سوء تفاهم‌ها و اختلاف نظرها، فاصله بیافتد.
رییس بنیاد امید ایرانیان با بیان این‌که دین اسلام بر اعتدال و میانه روی تاکید دارد، تصریح کرد: تفکرات تند و افراطی که اکنون در بخش‌هایی از جهان اسلام مشاهده می‌شود باعث آسیب به وحدت و همبستگی ملت‌های مسلمان می‌شود. ظهور گروه‌های خشونت‌طلب همچون داعش به دلیل فهم نادرست از دین اسلام است و اهل سنت و اهل تشیع هردو مورد هجمه گروه‌های افراطی هستند.

محمدرضا عارف در دیدار اعضای «جماعت دعوت و اصلاح ایران» (یکی از تشکل‌های مدنی جامعه اهل سنت) با بیان این‌که قومیت در کشور ما یک فرصت و مزیت محسوب می‌شود، گفت: قومیت‌ها می‌توانند امنیت ایجاد کنند و تهدید نیستند. ذهنیت برخی مردم و اقوام که احساس تبعیض و عدم امنیت می‌کنند، بسیار بد است. باید احساس تبعیض از جامعه برداشته شود و همه مردم و اقوام باتوجه به جهت گیری‌های نظام و اصول قانون اساسی احساس برادری و برابری کنند.

وی با اشاره به اصول مترقی فصل سوم قانون اساسی عمل به این اصول از سوی مسئولان و مردم را زمینه‌ساز وحدت و همدلی بیشتر در کشور دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران با وحدت و همدلی همه اقشار مختلف مردم پیروز شد و رمز پیروزی انقلاب وحدت و همدلی همه نیروها، اقوام و جریانات سیاسی مختلف بود و ماندگاری انقلاب اسلامی نیز به برکت وحدت مردم و مسئولین است. نباید در خانواده انقلاب بخاطر برخی سوء تفاهم‌ها و اختلاف نظرها، فاصله بیافتد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از برخی اظهارنظرها که شهروندان جامعه را به شهروند درجه یک و دو تقسیم‌بندی می‌کنند، خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران همه شهروندان، شهروندان درجه یک محسوب می‌شوند. برادران و خواهران اهل سنت هم شهروندان درجه یک محسوب می‌شوند و اگر اظهارنظر خلافی هم در این خصوص صورت می‌گیرد کج سلیقی است و نباید به حساب نظام گذاشت.

وی در پایان با اشاره به نقش موثر تشکل‌های مدنی در ترویج اسلام رحمانی به اعضای جماعت دعوت و اصلاح توصیه کرد با حفظ هویت خود همصدا با دیگر نهادهای مدنی مبلغ خوبی برای ترویج اسلام رحمانی و همبستگی ملی باشند.

به گزارش نامه نیوز، در ابتدای این دیدار «لقمان ستوده» مدیر امور بین‌الملل جماعت دعوت و اصلاح ایران گزارشی از فعالیت‌های تشکل متبوع خود ارائه کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٣, ٢١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها