سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسجدجامعی: آقای چمران! شورا را بی اثر نکنید، چرا اجازه صحبت به اعضا را نمی دهید

ما می توانیم الگوی رفتاری با گرایش های مختلف را در جامعه ارائه دهیم به شرط آنکه ادب همکاری را حفظ کنیم.
تذکرات اعضای شورای شهر بر محور حفظ حرمت اعضای شورای اسلامی شهر تهران از سوی یکدیگر بود.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به سنت حسنه نام گذاری ایام دهه اول محرم به نام شهدای کربلا گفت: اتفاقی که در جلسه قبل افتاد خیلی بد بود.

حبیب کاشانی ادامه داد: آقای مختاباد سوالی پرسید و این حق هر عضوی است که سوالی را بپرسد اما نه به صورت مجهول و نه با بد اخلاقی.

وی افزود: اعضای شورا باید ادبیاتی را به کار برند که باعث اتحاد آنان شود نه تفرقه افکنی. متاسفانه ما نسبت به یکدیگر هم پوشانی نمی کنیم بلکه همدیگر را مخدوش هم می کنیم.

عضو شورای شهر تهران گفت: روحیه انسجام و وحدت در شورا از همه موارد مهمتر است زیرا همه ما در شورا برابر هستیم و در دیدار اعضا با مقام معظم رهبری ایشان نیز بر این امر تاکید داشتند .

رئیس سابق این نهاد، با انتقاد از عملکرد مهدی چمران در مدیریت جلسه سه شنبه گذشته، او را عامل "بی اثر شدن شورا" خواند و گفت: آقای چمران، خواهش می کنم شورا را بی اثر نکنید، چرا وقتی آقای حقانی تذکری به شهرداری دارد، ما به جای حمایت از این عضو شورای شهر، حتی اجازه صحبت به او را نمی دهیم؟"

احمد مسجد جامعی افزود: ما می توانیم الگوی رفتاری با گرایش های مختلف را در جامعه ارائه دهیم به شرط آنکه ادب همکاری را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اتفاقات جلسه گذشته ادامه داد: اینکه فردی سوالی بپرسد و ما در پاسخ در سوابق وی جستجو کنیم پسندیده نیست و شورا می تواند الگوی رفتار اجتماعی با گرایش های مختلف را به جامعه ارائه دهد و این در حالی است که رفتارهای خشن و تند به صلاح جامعه نیست.

وی تصریح کرد: تنها وجه قانونی نظارت ما بر شهرداری همین طرح سوال است زیرا رابطه شورا و شهرداری مانند مجلس و دولت نیست که دارای ذیحساب و دیوان محاسبات باشند بنابراین تنها ابزار ما همین تذکر و سوال است حال در چنین شرایطی بیاییم و در پاسخ بگوییم که سوابق فرد چه بوده دور از ادب همکاری است.

وی رعایت سنت نام گذاری در تهران اشاره کرد و گفت: در تهران برخی نام گذاری ها ریشه در سنت های مذهبی ما دارد و یادآور اتفاقات تاریخ اسلام می باشد که بهتر است این موارد حفظ شود.

وی با اشاره به وجود کوچه لب تشنه گفت: در خیابان فرهنگ مسجدی به نام مسجد قندی وجود دارد که نام یکی از تاجران قند بوده که در دوران مشروطیت فلکش کرده بودند. هیات های عزاداری از این مسجد حرکت کرده و در کوچه ای در کنار یک قنات دوره هم گرد می آمدند.

مسجد جامعی اضافه کرد: در تهران رسم بود که روز عاشورا کسی آب ننوشد تا بعد از ظهر عاشورا که آب بر خیمه ها آزاد می شد از این رو این کوچه را لب تشنه نام گذاری کرده بودند که یاد آور لب تشنگی امام حسین باشد.

وی تصریح کرد: اینگونه نام ها نباید عوض شود چرا که یاد آور حوادث بزرگ اسلام است.

رییس کمیته فرهنگی گفت: لازم می دانم در رابطه با اقدام خوبی که در شورا صورت گرفت مبنی بر ارائه گزارش شهردار پیرامون میدان میوه و تره بار فرمانیه که پاسخی بود بر شایعات و نیز توضیحات وی در خصوص اراضی حسن آباد تشکر کنم، توضیحات شهردار متین و مستدل بود و من امیدوارم این سنت حسنه در شورا ادامه یابد.

مجتبی شاکری ادامه داد: روز عاشورا مصادف با 13 آبان است و تسخیر لانه جاسوسی است که امام (ره) آن را بزرگتر از انقلاب اول نامیدند اما ما نباید تکرار وقایع تاریخی تهران را فراموش کنیم.

وی افزود: در عاشورای سال 88 فتنه ای بزرگ رقم خورد که بسیاری از فرصت ها را تبدیل به تهدید کرد.

به گزارش تیک، شاکری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتشان بیش از 250 بار از واژه فتنه استفاده کردند بنابراین نباید این موضوع فراموش شود.

وی گفت: من از همین جا ابراز انزجار خود را نسبت به 7 دی ماه و هر فردی که در این فتنه دست داشت اعلام می کنم و از کسانی که بازگشتند و خود را بری جستند تقدیر می کنم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩٣, ١٩:۴٠

   

پر مبحث ترین ها