سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شايد آشتياني بتواند نظر مجلس را تغيير دهد

يک نماينده مجلس که نخواست نامش فاش شود با تاييد اين خبر به آريا گفت: هسته مرکزي مديريت راي عدم اعتماد به گزينه جديد وزارت علوم سه نماينده عضو جبهه پايداري هستند.
قاسم جعفري،عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با آريا درباره وزير پيشنهادي علوم گفت:ما منتظريم آقاي آشتياني در مجلس حضور پيدا کنند و پس از ارائه برنامه هايشان درباره ايشان تصميم گيري کنيم.
وي با اشاره به فضاي منفي مجلس درباره اين وزير پيشنهادي تاکيد کرد:نظر و راي مجلس بستگي به صحبت هايي است که وزراي پيشنهادي در مجلس مطرح مي کنند بنابراين اين احتمال وجود دارد که آقاي آشتياني بتواند نظر مجلس را تغيير دهد.

جعفري اظهار داشت:وزير پيشنهادي علوم بايد بتواند اعتماد نمايندگان را به خود جلب کند تا بتواند راي اعتماد را اخذ کند.
وي تاکيد کرد:مجلس بارها ثابت کرده است که با دولت قصد تعامل دارد در راي اعتمادي که به کابينه داد و حتي در جلسه روز گذشته مجلس باوجود آنکه سوال از دو وزير از سوي تعداد قابل توجهي از نمايندگان مطرح بود اما بازهم راي بالايي به اين دو وزير دادند.

اين نماينده مجلس گفت:اگرچه مجلس هميشه با دولت تعامل داشته است اما بايد به وظيفه قانوني خود نيز عمل کند.
اما روز گذشته پس از معرفي دانش آشتياني از سوي رييس جمهور به مجلس خبرنگار آريا مطلع شد که مخالفان حسن روحاني براي عدم راي اعتماد به آشتياني برنامه ريزي هاي مشخصي کرده اند.
خبرنگار آريا گزارش کرده است که يک فيلم از آشتياني مربوط به وقايع سال88 از آرشيوها فراهم شده و قرار است در جلسه راي اعتماد پخش شود.

يک نماينده مجلس که نخواست نامش فاش شود با تاييد اين خبر به آريا گفت: هسته مرکزي مديريت راي عدم اعتماد به گزينه جديد وزارت علوم سه نماينده عضو جبهه پايداري هستند.
شايان ذکر است سايت نزديک به حداد عادل نيز در گزارشي نسبت به اين گزينه معرفي شده اعتراض کرده بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٨-١٣٩٣, ٠١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها