سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیرموذن:

کاری نکنیم که مردم احساس کنند صدایشان شنیده نمی شود

متاسفانه عده ای کماکان با اظهارات و عملکردشان گویی قصد انتقام از ملت درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و تلخ کردن کام ملت را دارند، اینها باید توجه کنند که اول امام دنیا تاکید فرمودند که با توده جماعت باشیم چرا که دست خدا با جماعت است.
«کمال الدین پیرموذن» نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه دانش آشتیانی در صورت اخذ رای اعتماد نمایندگان از وزنه های کابینه خواهد بود، گفت: ما نمایندگان نباید کاری کنیم که مردم احساس کنند صدای آنها در مجلس شنیده نمی شود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در گفت و گو با ایرنا ضمن دفاع از معرفی دانش آشتیانی برای وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود: تقاضای جامعه دانشگاهی تداوم مسیر منطقی است که دولت تدبیر و امید در دانشگاه ها در پیش گرفته است.
وی اضافه کرد: حال که رییس جمهوری با بها دادن به مطالبات مردم، فردی با سابقه خوش اجرایی، کارآزموده و معتقد به اصول و مبانی نظام را به مجلس معرفی کرده اند چرا ما ایشان را مورد بی مهری قرار داده و کاری کنیم که ملت به این باور برسند که رای و نظر آنان در اعمال حاکمیت نافذ نیست و صدای آنان در مجلس شنیده نمی شود.

نماینده مردم اردبیل یادآور شد: ما نمایندگان که همواره در اشتیاق بازیابی نقش مجلس در اعتلای نظام اسلامی هستیم، باید در این امر خطیر به رییس جمهوری که تبلور اراده ملت برای دستیابی به منافع ملی است، معاضدت و همراهی را پیشه خود سازیم.
پیرموذن افزود: متاسفانه عده ای کماکان با اظهارات و عملکردشان گویی قصد انتقام از ملت درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و تلخ کردن کام ملت را دارند، اینها باید توجه کنند که اول امام دنیا تاکید فرمودند که با توده جماعت باشیم چرا که دست خدا با جماعت است.

نماینده مردم اردبیل با بیان اینکه اشخاص باید با ملاک ها و معیارها قضاوت شوند نه با بینش سیاسی، گروهی واتهامات واهی، خاطرنشان کرد: آقای دکتر دانش آشتیانی در صورت اخذ رای اعتماد، می تواند بهترین و تخصصی ترین وزیر کابینه باشد فراموش نکنیم که ایشان از جرگه اصلاح طلبانی هستند که همواره با رعایت اصول بر مدار قانون عمل نموده است.

پیرموذن با اشاره به اظهارات چند سال قبل مقام معظم رهبری اظهار داشت: چند سال پیش رهبر با ذکاوت و فرزانه نظام، فرمودند اصولگرایی و اصلاح طلبی تنها راه نجات کشور است، در حالی که ما از این موضوع غفلت کردیم و از این بابت، کشور خسران و آسیب فراوانی دید.

وی خطاب به نمایندگان اضافه کرد: ازنمایندگان گرانقدر درخواست دارم با اعطای رای به ایشان، اعتماد مردم را که با وجود همه تنگناها و دشواری ها چون به مردم سالاری دینی برای اسلام و ایران باوردارند و پای صندوق های رای رفته اند .

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیاید بساط بلاتکلیفی و عدم ثبات مدیریت در وزارت علوم را جمع کنیم تا امید در جامعه بارور و خلاقیت در دانشگاهها کلید بخورد، به نمایندگان مردم توصیه کرد، در رای اعتماد به وزیر پیشنهادی تنها خداوند را در نظر بگیرند.

پیرموذن اضافه کرد:ازهمکاران خود درخواست دارم صرفا شایستگی و برنامه های کاری وزیر پیشنهادی را در نظر بگیرند و با اعطای رای مثبت به وی، حضور و پیشتوانه مردمی نظام را قدر بدانند و اجازه ندهند با بی اعتنایی به خواست و اراده ملت به این سرمایه ارزشمند لطمه بخورد.
وی ابزار امیدواری کرد که نمایندگان مجلس، منافع ملی را بر منافع گروه و جناحی مقدم بدارند و با دست خود موجبات بی مهری ملت به مجلس و دلسردی و دلزدگی دانشگاهیان را فراهم نیاورند.

یادآور می شود؛ سه شنبه هفته گذشته رییس جمهوری طی نامه ای «فخر الدین احمدی دانش آشتیانی» را برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد که جلسه رای اعتماد به وی سه شنبه این هفته برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٨-١٣٩٣, ٠٢:١۴

   

پر مبحث ترین ها