سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک نماینده مجلس تهدید به استعفا کرد

پیام استعفای خود را برای دفاع ازحقوق مردم این استان بخصوص خانواده قربانیان حوادث رانندگی در محور بجنورد - آزادشهر به عنوان 'جاده مرگ' به وزیر راه وشهرسازی و معاون پارلمانی این وزارتخانه ارسال کردم.
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی درمجلس شورای اسلامی گفت : درصورت عدم اختصاص اعتبار لازم برای تسریع در اجرای طرح چهار خطه کردن محور بجنورد - آزاد شهر ازسوی وزارت راه و شهرسازی تا پایان امسال، ازنمایندگی درمجلس استعفا خواهم کرد.

قاسم جعفری چهارشنبه شب درگفت وگو با ایرنا اظهارکرد: پیام استعفای خود را برای دفاع ازحقوق مردم این استان بخصوص خانواده قربانیان حوادث رانندگی در محور بجنورد - آزادشهر به عنوان 'جاده مرگ' به وزیر راه وشهرسازی و معاون پارلمانی این وزارتخانه ارسال کردم.
وی اضافه کرد: طرح چهار خطه کردن مسیر بجنورد - آزادشهر در دولت نهم و دهم شروع شده ودرطرح 'مهر ماندگار' نیز قرار گرفته و قرار بود تا پایان سال 91 به اتمام برسد که این وعده ها عملی نشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت : در دولت یازدهم نیز وزیر راه و شهرسازی درسفر به این استان قول تکمیل ساخت حداقل 40 کیلومتر ازنقاط حادثه خیز این جاده را درحوزه بجنورد وآشخانه داد که به این وعده نیز وفا نشده است.

جعفری افزود: این محور به عنوان یکی از مرگبارترین مسیرهای خراسان شمالی، سالانه جان تعداد زیادی از شهروندان این استان و مسافران علی بن موسی الرضا(ع) را می گیرد وخاطرات بدی را درذهن مسافران باقی می گذارد.

وی اظهار کرد: با این روند رو به رشد سوانح رانندگی دراین محور، سالیانه سرمایه های زیاد انسانی درکشور ازبین می رود و هزینه اجتماعی زیادی را به خانواده قربانیان تحمیل می کند که باید مسوولان استانی وملی در این خصوص پاسخگو باشند.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی افزود: ما به عنوان نماینده مردم با مشکلات مالی دولت آشنا بوده وبدنبال فشار به دولت نیستیم، ولی به نظر می رسد مسوولان استانی بخصوص راه و شهرسازی در زمینه اخذ اعتبار برای تسریع در ساخت محور بجنورد- آزادشهر کوتاهی می کنند.

جعفری اظهارکرد: اگر وزارت راه وشهرسازی تاپایان امسال اقدامی اساسی برای چهارخطه شدن حداقل 40 کیلومتر ازنقاط حادثه خیزاین محورصورت ندهد استعفای خود را تقدیم هیات رییسه کرده وازتریبون مجلس مسایل این بخش را به اطلاع مردم خواهم رساند.

روزچهارشنبه براثر وقوع سه فقره سانحه رانندگی درمحور بجنورد - آزادشهر، 14 نفر کشته و64 نفر مصدوم شدند که حال عمومی شش نفر دیگر از مصدومان این سوانح نیز وخیم گزارش شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٣, ١٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها