سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به جاي تشکر از ظريف طلبکارهم شده اند/ بذرپاش و رسايي بگويند که تفکرشان چه بلايي برسر ممکلت آورده است

بروز شده : ٧-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٢۵    نسخه چاپی    
اي کاش همفکران مسولان قبلي مثل بذرپاش، کوچک زاده و الياس نادران که در يک سال اخير تيم مذاکره کننده را مورد حمله قرار دادند و حميد رسايي قرارداد ژنو را از عهدنامه ترکمانچاي بدتر خواند به ملت ايران توضيح مي دادند چطور در نتيجه تحريم ها صنايع نفت،گاز و پتروشيمي ما عملا به حالت فلج درآمد .
منتقدان مذاکرات هسته اي را به يک مناظره عمومي دعوت مي کنم.

صادق زيباکلام ،استاد دانشگاه تهران با اشاره به فعاليت تيم مذاکره کننده هسته اي ايران،گفت:طرفداران آقاي احمدي نژاد همچون آقاي بذرپاش و دوستان ايشان در جبهه پايداري بايد به ملت ايران توضيح بدهند در هشت سالي که قدرت را در اختيار داشتند چه اقدامي براي بازکردن گره هسته اي از دست و پاي کشور انجام داده اند .

وي ادامه داد:آيا غيرازاين است که به قول دکتر ولايتي ،آقاي سعيد جليلي فقط با کاترين اشتون درباره اخلاقيات ، حقوق بشراسلامي و خاورميانه عاري از تسليحات هسته اي ، رفع فقر ، عدالت جهاني ، مبارزه با تروريسم ، بنياد گرايي صحبت کردند و راجع همه چيز بسته پيشنهادي به غرب ارائه دادند به جز اينکه بگويند چطور مي خواهند مساله هسته اي ايران را حل و فصل کنند.

زيباکلام:حيات سياسي مخالفان از عوام گرايي و عوام فريبي است

اين استاد دانشگاه اظهار داشت: اي کاش همفکران مسولان قبلي مثل بذرپاش، کوچک زاده و الياس نادران که در يک سال اخير تيم مذاکره کننده را مورد حمله قرار دادند و حميد رسايي قرارداد ژنو را از عهدنامه ترکمانچاي بدتر خواند به ملت ايران توضيح مي دادند چطور در نتيجه تحريم ها صنايع نفت،گاز و پتروشيمي ما عملا به حالت فلج درآمد .

اي کاش آقاي بذرپاش و دوستانشان مي توانستند به ملت ايران توضيح دهند چگونه در نتيجه تحريم ها قطر 2ميليوني سه برابر ايران از پارس جنوبي گاز برداشت مي کرد و مي کند که با قيمت فعلي گاز در جهان چيزي حدود حداقل 20ميليارد دلار در سال مي شود اما برخي آقايان اين مبلغ از درآمدهاي ايران را هرساله به باد دادند درحالي که اينها مي توانستند توضيح دهند چگونه در نتيجه تحريم ها عربستان روزانه100هزار بشکه بيشتر از ما در حوزه نفتي مشترک در خليج فارس نفت برداشت مي کرد و درغرب کشور همين اتفاق در حوزه هاي مشترک نفتي با عراق درحال انجام بوده و هست چراکه عراقي ها از دو سال پيش همکاري با شرکت هاي نفتي بزرگ دنيا را آغاز کردند اما ما به واسطه تحريم ها نتوانستيم اين گام را برداريم .

از سوي ديگر در سالهاي آخر دولت احمدي نژاد نيمي از صنايع کشور تعطيل شده بود ونيمي ديگر با حداقل ظرفيت کار مي کرد و .....اينها مسائلي است که اي کاش منتقدان دولت روحاني و حاميان احمدي نژاد درباره انها توضيحات لازم را ارائه مي دادند.

وي گفت:متاسفانه آقا بذرپاش و دوستانشان حاضر نشدند با ملت روراست باشند و بگويند تحريم ها چه بلايي سر کشور آورده است لذا به جاي آنکه از تيم مذاکره کننده قدرداني کنند طرفداران آقاي احمدي نژاد طلبکار هم شده اند و مي گويند آقاي ظريف قراردادش بدتر از ترکمانچاي است.

وي تاکيد کرد:بنده منتقدان مذاکرات هسته اي را به يک مناظره عمومي دعوت مي کنم تا ليستي ارائه بدهم و نشان دهم سياست هاي اصولگرايان تندرو و امثال بذرپاش چه بلايي برسر ملت ايران آورده است.

زيباکلام با تاکيد براين مطلب که تيم هسته اي احمدي نژاد از ملت ايران و تيم مذاکره کننده ظريف عذرخواهي نخواهد کرد،گفت:من فقط ازافرادي چون بذرپاش ،نادران و رسايي که از حنجره براي دفاع از احمدي نژاد فرياد مي کشيدند مي خواهم در رسانه هايي که در اختيار دارند به افرادي مثل بنده اجازه دهند تا بگوييم سياست هاي اصولگرايان تندرو و آقاي احمدي نژاد در اين هشت سال چه بلايي سر مملکت اورده است هرچند که مي دانم حيات سياسي اينها از طريق پوپوليسم ،عوام گرايي و عوام فريبي است .
منبع: آریا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٢۵

   

پر مبحث ترین ها