سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش تهران به اعلام رسمی شکنجه در آمریکا

جای نگرانی است که رویه های غیرقانونی و اقدامات غیر انسانی و نمونه های ذکر شده در گزارش همچنان از سوی دستگاه های امنیتی امریکا ادامه دارد و تضمینی از سوی دولت امریکا برای جلوگیری از تکرار این فجایع به عمل نیامده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با توجه به انتشار گزارش سنای آمریکا در مورد شکنجه‌های بی رحمانه از سوی سازمان اطلاعات مرکزی امریکا، گفت: محتوای این گزارش تکان دهنده گویای خشونت، افراط و پنهان کاری نهادینه شده در سیستم امنیتی امریکا است.

 

مرضیه افخم با اشاره به اینکه اعتراف دیرهنگام سنای امریکا به شکنجه های فجیع و غیرانسانی که ماموران سیا نسبت به مظنونین امنیتی مرتکب شده اند، نشان دهنده نقض آشکار حقوق بشر به بهانه‌های واهی امنیتی است، گفت: جای نگرانی است که رویه های غیرقانونی و اقدامات غیر انسانی و نمونه های ذکر شده در گزارش همچنان از سوی دستگاه های امنیتی امریکا ادامه دارد و تضمینی از سوی دولت امریکا برای جلوگیری از تکرار این فجایع به عمل نیامده است.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: انتظار می‌رود افشای این اقدامات غیرانسانی به ویژه اینکه تعداد قابل توجهی از افرادی که مورد شکنجه واقع شده‌اند، اتباع کشورهای دیگر هستند، مقدمه ای بر پیگیرد قانونی آمران و مجریان این اقدامات جنایتکارانه در عرصه بین المللی شود.

 

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩٣, ٠٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها