سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

تیم هسته‌ای مراقب عزت ایران باشد

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: تنها خواسته مردم و رهبری از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این است که مواظب باشند عزت ایران آسیب نبیند

خطیب نمازجمعه این هفته تهران گفت: تنها خواسته مردم و رهبری از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این است که مواظب باشند عزت ایران آسیب نبیند.
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران خطاب به آمریکا و غرب، اظهار کرد: تا دیر نشده نصیحت ایران را بپذیرید و بیشتر فکر کنید. عقل را دفن نکنید. تا کی می خواهید به تبعیض نژادی ادامه دهید و تا کی انسان‌های رنگین ‌پوست در خیابان‌های آمریکا جمع شوند و بگویند ما را نکشید. این زیبنده شما نیست که با مردمی که در کشورتان زندگی می‌کنند اینچنین رفتاری داشته باشید.

گزیده اظهارات خطیب این هفته نماز جمعه تهران را در ادامه می‌خوانیم:

آمریکا تا کی می‌خواهد از این اسرائیل کودک کش حمایت کند و تا کی زندان‌های خودش را از مظلومین پر کند و این درحالی است که متأسفانه برخی از مسئولان‌شان به این شکنجه کردن‌ها افتخار می‌کنند.

آمریکا تا کی می‌خواهد در مورد ایران دروغ بگوید و تکرار کند که ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند و حامی تروریسم است، این دروغ‌ها شما را رسوا می‌کند. از اشتباهاتی که کردید پند بگیرید. شما در مورد کوبا هم با تحریم‌هایتان می‌خواستید این کشور را به زمین بزنید اما خودتان به اشتباهتان پی بردید. در همین راستا وزیر امور خارجه آمریکا آقای کری رسماً گفت که ما با تحریم می‌خواستیم کوبا را منزوی کنیم اما خودمان منزوی شدیم.
به سران داخلی فتنه هم می‌گویم که شما هم به کشور، به مردم و به رهبرتان ظلم کردید. اعتراف کنید اشتباه کردید. اگر اعتراف کنید، مردم نجیب‌اند و رهبر آقاست و عذر شما را خواهند پذیرفت.

شما از حمایت از شاه چه نتیجه‌ای گرفتید؟ به غیر از اینکه نه تنها در ایران بلکه در جهان با این جنایت‌هایتان منفور شدید.

هیأت ایرانی بحمدالله بیدار است و می‌داند آمریکا دشمن شماره یک ما است. هیأت ایرانی می‌داند آمریکا تلاش می‌کند تا به عزت ما آسیب برساند و بنابراین تمام درخواستی که مردم، رهبر و ملت ما از هیأت ایرانی دارد این است که مواظب باشید تا عزت ایران آسیب نبیند.

امام(ره) فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ است و هیأت ایرانی متوجه باشند نقشه آمریکا این است که با انواع سیل و برنامه‌های مختلف کاری کند که به ایران ضربه وارد شود اما مطمئناً نخواهد توانست و روز به روز قطعاً به سقوط خواهد رفت.

به سران خارجی فتنه می‌گویم آن زمان که تشویق کردید تا مردم به خیابان‌ها بریزند در واقع کور خواندید و مردم ایران را نشناختید. به سران داخلی فتنه هم می‌گویم که شما هم به کشور، به مردم و به رهبرتان ظلم کردید. اعتراف کنید اشتباه کردید. اگر اعتراف کنید، مردم نجیب‌اند و رهبر آقاست و عذر شما را خواهند پذیرفت. شما قانون شکنی کردید و اگر اعتراضی به انتخابات داشتید راه قانونی را در پی نگرفتید.

نه فقط مردم ایران و عراق و بلاد اسلامی بلکه از اکناف دنیا در روز اربعین در کربلا حضور پیدا کردند و ما رقم 20 میلیونی از حضور مردم را شنیدیم که این حضور پیام دارد و پیامش وفای به حق است. این‌که باطل هر چه قدر تلاش کند بالأخره رفتنی و نابود شدنی است ولی این حق است که می‌ماند و هرچه قدر اهل باطل بکوشند که اهل حق را نابود کنند نمی‌توانند.

داعش بدبخت از غصه بمیر. با چه کسی می‌خواهی بجنگی؟ تو چه اراده‌ای داری؟ اراده خدا بقای این عزیزان و نابودی شما جنایتکاران است.

موحدی کرمانی همچنین در خطبه‌های نخست این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) و با مورد توجه قرار دادن نقش انبیا در بیداری انسان‌ها، گفت: انبیا به انسان‌ها کرامت را تفهیم کردند و یکی از مهمترین خدمات آنها ساختن انسان‌ها است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩٣, ١٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها