سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تشکيلات «ندا» توانايي انشقاق در جريان اصلاحات را ندارد

جبهه اصلاحات با محوريت آقاي خاتمي خيلي قوي تر از آن است که تشکيلاتي چون "ندا"بتوانند جاي آن را بگيرد البته اين تشکيلات و جريان هاي مشابه "ندا"را در جايگاهي نمي بينم که بناي انشقاق و توانايي انشقاق در جريان اصلاحات را داشته باشند.

یک عضو بنياد باران گفت: جبهه اصلاحات با محوريت خاتمي خيلي قوي تر از آن است که تشکيلاتي چون "ندا"بتوانند جاي آن را بگيرد .


عبدالله ناصري،عضو بنياد باران در گفتگو با آريا درباره تشکيلات "ندا"گفت:اصلاح طلب واقعي همان جريان واقعي اصلاحات است که به رهبري و مديريت آقاي خاتمي شناخته شده و در تاريخ معاصر جمهوري اسلامي ثبت شده است بنابراين هر جرياني که شاخصه هاي جبهه اصلاحات و مانيفست مشخص اصلاح طلبي که برگرفته از گفتمان آقاي خاتمي است را قبول داشته باشد ازنظر ما اصلاح طلب واقعي است.
وي افزود:هيات موسس تشکيلات "ندا"و آقاي صادق خرازي بارها اعلام کرده اند که مي خواهند در همين مانيفست اصلاح طلبي فعاليت خود را آغاز کنند.
اين فعال سياسي اصلاح طلب درباره رويکرد اعتدالي تشکيلات "ندا" اظهار داشت:اعتدال يک تاکتيک است که در ذات اصلاح طلبي است بنابراين اگر قرار باشد کسي اصلاحات اعتدالي را به عنوان يک گفتمان مستقل بشناسد شاخص آن دولت تدبير و اميد و شخص آقاي روحاني است اما واقعيت اين است که در کشور ما فقط دو گفتمان اصلاح طلبي و اصولگرايي داريم .


وي ادامه داد:هيات موسس" ندا "تاکيد کرده اند با محوريت آقاي خاتمي کار خود را پيش مي برند بنابراين ما هم اين تشکيلات را به عنوان يک جريان اصلاح طلب مي شناسيم.
ناصري تاکيد کرد:جبهه اصلاحات با محوريت آقاي خاتمي خيلي قوي تر از آن است که تشکيلاتي چون "ندا"بتوانند جاي آن را بگيرد البته اين تشکيلات و جريان هاي مشابه "ندا"را در جايگاهي نمي بينم که بناي انشقاق و توانايي انشقاق در جريان اصلاحات را داشته باشند.


وي گفت:قبل از آقاي خرازي چهره هاي ديگري در جريان اصلاح طلبي چنين انگيزه اي داشتند که تشکيلاتي شکل دهند بنابراين آنها همکاري خودشان را با آقاي خرازي شروع کردند اما ازآنجايي که ايشان فردي با سابقه ديپلمات درحوزه سياست خارجي بوده است و هيچگاه در سياست داخلي فعال نبوده موجب شده که تعجب برخي برانگيخته شود نکته ديگر اين است که آقاي خرازي يک فاصله سني نسبتا معناداري با بقيه اعضا دارد البته هر حزب يا تشکلي بايد مرامنامه و اساسنامه خود را منتشر کنند تا بتوان درباره آنها اظهارنظر قطعي و نهايي ارائه داد.
ناصري تاکيد کرد:اصلاح طلبان از تشکيلات "ندا" باهرانگيزه اي که آمده باشد ،استقبال مي کنند چراکه بايد درنظر داشت توسعه تحزب و تنوع احزاب جز اصول اصلي و اوليه جريان اصلاحات است .

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٣, ٢٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها