سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کامران: هر چه جلوتر می‌رویم فضای مجلس نسبت به گذشته بدتر می‌شود

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٣, ٠٠:۴٨    نسخه چاپی    
معتقدم که رفتار نمایندگان درجه اصولگرایی آنان را روشن می کند؛ در سال های اخیر رفتار و اخلاق نمایندگان به نوعی با آنچه که مورد نظر امام (ره) بود زاویه پیدا کرده است.

این نماینده مجلس بر این عقیده است که با گذشت زمان رفتار و اخلاق مسئولین کشوری به سمت وسوی اشرافی گری در حرکت است که این موضوع برخلاف نظر مقام معظم رهبری و بر خلاف آرمان های امام خمینی (ره) است.


حسن کامران نماینده مردم اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار نامه نیوز، در خصوص رفتار نمایندگان اصولگرای مجلس در جهت اشرافی گری و دوری از وحدت، گفت: معتقدم که رفتار نمایندگان درجه اصولگرایی آنان را روشن می کند؛ در سال های اخیر رفتار و اخلاق نمایندگان به نوعی با آنچه که مورد نظر امام (ره) بود زاویه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: چرا که امام خمینی (ره) به عنوان یک مسئول و هم مقام معظم رهبری ساده زیست بوده و هستند؛ اکنون اما فضای اشرافی‌گری در میان برخی از مسئولین و نمایندگان مجلس به گونه ای شده است که مقام معظم رهبری فرمودند" اشرافی گری در میان مسولینن ممنوع است."

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اشرافی‌گری به طور کامل باید حذف شود، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم اگر ملاک و معیار را همین موضوع بگذاریم و منافع گروهی ملت در خدمت اخلاق و انقلاب اسلامی برآورده شود، اشرافی‌گری از میان خواهد رفت.

 

حسن کامران با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در مورد اشرافی گری گفت: وقتی می گوییم اصولگرایی، بالاخره معنایی به همراه دارد. امام خمینی گفتند که یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمیدهم. یعنی که یک مسئول باید عشر و نشرش با محرومین باشد و حلالش را هم رعایت کند. فلسلفه امر به معروف و نهی از منکر هم این است که خود رفتار ممکن است معروف و یا منکر باشد و باید با اصولی که برای آن در نظر گرفته شده است، رفع شود.

وی افزود: اگر ما زمینه‌های وحدت را تقویت کنیم و از منکر نهی کنیم، وحدت حاصل می‌شود؛ باید از منافع خود بگذریم تا وحدت آسیب پذیر نشود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: متاسفانه، هرچه جلوتر می‌رویم فضای مجلس نسبت به مجلس قبل بدتر می‌شود؛ چرا که آن مشی دلبستگی به دنیا و رفتار اشرافی‌گری بیشتر شده است و امیدواریم با تجدید نظر در رفتار‌ها، وحدت حاصل شود.

کامران همچنین گفت: آماری درباره رفتار و زندگی نمایندگان مجلس نداریم اما کلا در نظام ما، حکومتیان باید فقیرانه زندگی کنند ولی 95 درصد اینطور نیست.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٣, ٠٠:۴٨

   

پر مبحث ترین ها