سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر اطلاعات : وزارت اطلاعات هر تهدید امنیتی را در نطفه خفه می‌کند

در این جلسه همچنین مطرح شد که رویکرد وزارت اطلاعات این است که اجازه ندهد هیچگونه تهدید یا توطئه‌ای در خارج از مرزها شکل بگیرد و هر نوع تهدید امنیتی را در نطفه خفه خواهند کرد.

وزیر اطلاعات به همراه معاونین و مدیران ارشد این وزارتخانه در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافتند و تاکید کردند که رویکرد این وزارتخانه این است که اجازه ندهد هیچگونه تهدید یا توطئه‌ای در خارج از مرزها شکل گیرد و هر نوع تهدید امنیتی را در نطفه خفه خواهند کرد.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام این خبر درباره جلسه امروز کمیسیون، گفت: وزیر اطلاعات در این جلسه گزارش جامعی از فعالیت‌های این وزارتخانه و اعتبارات مورد نیاز دستگاه اطلاعاتی کشور ارائه کرد و ضمن تشکر از نامه کمیسیون امنیت ملی در حمایت از اعتبارات و بودجه این وزارتخانه، از همکاری دولت و معاونت برنامه‌ریزی رییس‌جمهور با این وزارتخانه هم قدردانی کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در این جلسه آقای علوی با اشاره به انواع توطئه‌ها، تهدیدها و اقدامات ضد امنیتی که علیه امنیت کشورمان طراحی می‌شود گفت که الحمدالله امروز با تکیه بر نیروهای متخصص و متعهد وزارت و امکانات موجود اجازه نداده‌ایم هیچ قدرت، گروه یا معاندی بتواند به امنیت کشورمان لطمه‌ای وارد کند و در آینده هم قاطعانه اعلام می‌کنیم که امن‌ترین کشور و جامعه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در این جلسه همچنین مطرح شد که رویکرد وزارت اطلاعات این است که اجازه ندهد هیچگونه تهدید یا توطئه‌ای در خارج از مرزها شکل بگیرد و هر نوع تهدید امنیتی را در نطفه خفه خواهند کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلسه امروز همچنین مطرح شد که گروه های تروریستی سعی می‌کنند با وارد کردن امکانات انتحاری و انفجاری به ناامنی‌ها دامن بزنند اما سربازان امام زمان (عج) کلیه این تلاش‌ها را کشف و خنثی کرده‌اند تا امنیت شهروندان حفظ شود.

نقوی حسینی در ادامه اظهار کرد: در جلسه امروز همچنین عنوان شد که نیروهای امنیتی تاکنون به داعش اجازه ندادند حتی یک اقدام ضد امنیتی در کشورمان انجام دهد و در آینده نیز چنین اجازه‌ای به آنها داده نخواهد شد به ویژه اینکه اهل سنت کشورمان در طول تاریخ با همگرایی و تعامل کاملا صمیمانه با شیعیان در کشور اجازه حضور و فعالیت به گروه‌های تکفیری و افراطی نخواهند داد و همین امر زمینه فعالیت گروه‌های تروریستی تکفیری و افراطی را از بین برده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید بر ضرورت مبارزه و مقابله با قاچاق کالا، فرار مالیاتی و فساد اقتصادی در بخش دیگری از جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: همچنین مطرح شد که چنین امری نیازمند حمایت اعتباری است و وزارت هم در پایان پیشنهادات خود را در زمینه اعتبارات مطرح کرد.

وی با اشاره به ارائه گزارش بروجردی در مورد حضور اعضای کمیسیون در آخرین روز رزمایش ارتش، گفت: رییس کمیسیون در همین زمینه از برگزارکنندگان رزمایش تقدیر و تشکر کرد و با اشاره به بازدید کمیسیون از دستاوردهای نیروی زمینی سپاه از زحمات سردار خاکپور و نیروهای واحد رزمندگان و حافظان مرزهای غرب و شرق تقدیر و تشکر کرد.

به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، بروجردی همچنین با اشاره به حوادث تلخ بحرین، ظلم به مردم بحرین و بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را به شدت محکوم کرد.

نقوی‌حسینی یادآور شد که این کمیسیون در جلسه امروز نیز بازداشت شیخ علی سلمان و برخورد خشونت‌بار با مطالبات مردم را محکوم کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون از پلیس آگاهی و آشنایی با آخرین تحولات و توانمندی‌ها در زمینه کشف جرایم توسط پلیس آگاهی از زحمات این مجموعه نیز قدردانی کرد.


منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٣, ٢٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها