سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم‌الهدی: وحدت اصولگرایان امری قطعی، فطری و صددرصدی است

ما باید مدافع یکدیگر باشیم و بدانیم که در میان همه جریان‌ها و تشکل‌ها وحدت اصولگرایان به معنای وحدت ولایت‌گرایان بوده و این یک چیز قطعی و فطری و صددرصدی است افراد ولایتی به عنوان اصولگرایان وحدت‌شان تضمین شده و نیازی به سفارش ندارد.

آیت‌الله علم‌الهدی با تاکید بر ضرورت وحدت اصولگرایان، گفت: وحدت اصولگرایان امری قطعی، فطری و صددرصدی است.

آیت‌الله علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری در پنجمین همایش شورای همگرایی اصولگرایان که امروز در مصلی تهران برگزار شد با بیان اینکه تقارن میلاد پیامبر اکرم (ص) با امام صادق (ع) برای ما بیانگر یک حقیقت است اظهار داشت: مژده و بشارت ولایدت پیامبر اکرم (ص) در سلسله تحولات تکوینی امشب در دنیا صورت گرفته و این تحولات با شکاف طاق کسری، خاموش شدن آتش فارس و جوشیدن آب از بیابان ساوه و خشک شدن دریاچه به تمام جهانیان یک نقطه عطف بود که میلاد پیامبر اکرم (ص) اعلام شد و این جریان با تقارن میلاد امام صادق (ع) که در یک روز واقع شده است، ذات اقدس الهی، واقعیت عظیمی را به جهانیان اعلام کرد و آن اینکه ماهیت مکتب پیامبر اکرم (ص) و اسلام ناب رسول الله (ص) در پرتو تعالیم امام صادق (ع) است.

 

وی ادامه داد: بنابراین تمام مقابله‌هایی که دشمنان در طول تاریخ با اهل بیت پیامبر اکرم (ص) داشتند، تداوم جنگ بدر، خیبر و احزاب و رویارویی با پیامبر اکرم (ص) بود و در حقیقت تقابل با اسلامناب محمدی (ص) بوده است. تمام جریاناتی که از بنی امیه و بنی عباس در صدر اسلام به قدرت رسیدند، تمام توان خود را در براندازی اهل بیت (ع) و اساس مکتب امامت و ولایت متمرکز کردند.

عضو مجلس خبرگان گفت: مطالعه عمر سیاسی امت اسلام ثابت می‌کند که تمام تحولات سیاسی اجتماعی امت یک محور داشت و آن محور، مظلومیت اهل بیت پیغمبر(ص) بود؛ هر کجا بچه‌های علی (ع) و زهرا (س) بودند یا آنها را قطعه قطعه کردند یا در شکنجه‌گاه‌ها نابودشان کردند.

علم‌الهدی گفت: دو قرن و نیم محور زندگی اجتماعی - سیاسی امت اسلام به سرکوبگری تبار پیغمبر (ص) منحصر شد تا اسلام ناب محمدی که معارف اهل بیت (ع) در آن وجود دارد، حاکمیت پیدا نکند. در طول تاریخ این ایده که حاکمیت اسلام ناب بود بعد از گذشت 14 قرن در پیروزی این انقلاب مقدس اسلامی در دنیا تبلور پیدا کرد.

 

وی گفت: ما این انقلاب را از این زاویه که نظام عادلانه مردم‌سالار دینی در این سرزمین بنیانگذاری کرده یا یک نظام ستم‌شاهی را سرنگون کرده نباید بنگریم. بلکه انقلاب اسلامی آرمان عظیم اسلامی است که دو قرن و نیم معصومین و اولیاء معصومین در آن سرکوب شدند و تبار پیامبر اکرم (ص) را براندازی کردند و این آرمان در افق این انقلاب تحقق پیدا کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آرمان تشکیلات‌سازی‌های فوق‌العاده عظیم و قوی امام هادی (ع) و  امام حسن عسکری (ع) و آرمان‌ دانشگاه 4 هزار نفره امام صادق (ع) همه جمع شدند و به دست توانمند فرزند برومندشان امام خمینی (ره)، این انقلاب به پیروزی رسید و نتیجه این انقلاب حاکمیت اهل بیت (ع) در سامان اسلامی و دینی بود و در سنگر محکمی با هر چه جریان نفاق در درون امت اسلام و کفر و الحاد در جبهه استکبار بود، مبارزه کرد و 35 سال بر این پایه استوار است و در این سنگر مقابله می‌کنند. بنابراین، این اصل و ماهیت انقلاب ماست.

علم‌الهدی گفت: تبار مدافع چنین اصل و جریان اجتماعی، پاسدار این موقعیت و خاص اجتماعی نظام‌مند تشکیلات یافته در این واقعیت، جریان اصولگرایی است؛ یعنی جریان ولایت‌گرایی، چرا که اصل اصول ما مسئله ولایت است؛ یعنی توده‌ای از انسان‌های متدین و ایثارگری که می‌خواهند این آرمان عظیم 13 معصوم در دنیا تحقق یابد و به نقطه کمال قطعی این آرمان که حاکمیت چهاردهمین معصوم است، بیانجامد. بنابراین این تبار اجتماعی به معنی اصولگرایی است و ما باید با این آرمان و هدف قصه را پیش ببریم.

 

وی ادامه داد: هر کس همه مسائل را بپذیرد و در مغز خود این افراد را پرورش دهد و معتقد شود که درون جان و قلبش به عنوان عظیم‌ترین خواسته و آرمان این موضوع را کامل کرده است، به عنوان اصولگرا در هر حزب، تبار، نهاد و اجتماعی داخل می‌شود؛ همانگونه که اصل آرمان ما به اهل بیت (ع) متصل است در واقعیت اصولگرایی و استراتژی ما تعالیم اهل بیت وجود دارد. لذا استراتژی اصولگرایی اخذ شده از تعالیم اهل بیت (ع) است و مجموعه رهنمودهای رهبری و تعالیم امام خمینی (ره) را اگر کنار هم بگذاریم، همه دارای مبادی و مبانی روایی و قرآنی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: روش اهل بیت و استراتژی حرکات آنها در جایی که فشار دشمن زیاد می‌شد و جریانات مخالف و ولایت‌ستیز با توان بیشتری در عرصه ولایت‌ستیزی حرکت می‌کرد، بزرگترین عاملی که اهل بیت (ع)‌ به آن تمسک می‌کردند، منسجم کردن مردم، شیعیان و طرفداران ولایت بود؛ در تاریخ 240 ساله سرکوبگری در در زمان امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع)‌ تاریک‌ترین و پرخفقان‌ترین زمان‌ها بود اما این دو امام شیعه را منسجم کردند و طرفداران خود را متحد کردند و تشکیلات‌سازی این دو امام زمینه آماده کردن مردم برای غیبت طولانی وجود مقدس امام زمان (عج) شد.

علم‌الهدی با بیان اینکه امروز شیعه متمرکزتر، قوی‌تر و فعال‌تر در عرصه سیاست ظاهر شده است، یادآور شد: جایی که امام حسن عسگری (ع) پیش‌بینی کردند شاید شیعیان نتوانند همدیگر را بشناسند لذا برای انسجام و همگرایی دستور دادند که شیعیان انگشتر خود را به دست راست کنند تا در همه محافل همدیگر را پیدا کنند. بنابراین راهبرد ائمه به ما در مقام حرکت عظیم و قوی در خط دفاع از این انقلاب است.

 

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به 3 عنصری که باید در انسجام و همگرایی به آن توجه شود، خاطر نشان کرد: اولین عنصر ظرفیت و امکانات جریان ولایتمدار و جبهه ولایی است و دومین عنصر وحدت اصولگرایان است؛ وحدت اصولگرایان امری قطعی، فطری و صددرصد است.

آیت الله علم‌الهدی گفت: باید بدانیم ظرفیت اصولگرایی بالاست و تضمین خدا را باور کنیم که در اینصورت ملاحظه کار و سازشکاری منفور و ضعف نفس در ما از بین می رود و این مهم را نباید به حساب قدرت بدانیم بلکه، باید از نگاه رسالت به آن بنگیریم؛ نکته دوم وحدت و همگرایی است.

وی افزود: ما باید مدافع یکدیگر باشیم و بدانیم که در میان همه جریان‌ها و تشکل‌ها وحدت اصولگرایان به معنای وحدت ولایت‌گرایان بوده و این یک چیز قطعی و فطری و صددرصدی است افراد ولایتی به عنوان اصولگرایان وحدت‌شان تضمین شده و نیازی به سفارش ندارد؛ ما یکپارچه هستیم چرا که محور ما در زبان و اظهار و شعار و چارچوب‌بندی حزبی و تشکلی نیست بلکه یکپارچگی ما در دل و ناشی از عشق به مظهر ولایت اهل بیت و رهبر انقلاب اسلامی است که دل‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کارتر رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا، رئیس سازمان سیای وقت را به دلیل عدم پیش بینی پیروزی انقلاب اسلامی توبیخ کرد و رئیس سازمان سیا پاسخ داد که ما همه چیز را پیش بینی کردیم و مجاری یکپارچگی جریان انقلابی را بستیم و همه ارتباطات را از طریق دستگاه‌های امنیتی قطع کردیم اما فقط یک چیز را پیش بینی نکردیم که یک پیرمرد 87 ساله که 13 سال بیرون از مملکت بوده و نام، عکس و کتب او قاچاق بوده و همه طرفداران او سرکوب و زندانی شدند، بتواند با نیش قلم 35 میلیون دل را به یکدگیر بدوزد و یک انفجار ایجاد کند.

آیت‌الله علم‌الهدی در پایان گفت: بنابراین ما در اصل وحدت مشکل نداریم بلکه آفت وحدت خط کشی میان اصولگرایان است.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٣, ١۶:٢۶

   

پر مبحث ترین ها