سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسلام انقلابی بهانه ای برای هجوم به انقلاب اسلامی

ا گذشت بیش از 35 سال از تولد انقلاب اسلامی در ایران و عبور از مجادلات فکری و اندیشه ای ابتدای انقلاب بر سر اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی، این بار تشکیلات جدیدی قد علم کرده است که احیای خلافت اسلامی و سودای اسلام انقلابی را در سر دارد.

ایمان سهرابی: آن که مبارزه را هدف می داند می گوید من همیشه باید در حال مبارزه باشم و اصلا اسلام آمده برای مبارزه. نه، اسلام نیامده برای مبارزه، اسلام خیلی دستورها آورده که یکی از آنها مبارزه است اما نه این که اسلام آمده فقط برای مبارزه و هدفی جز مبارزه ندارد. اسلام آمده برای این که بشریت را به سعادت برساند، یکی از وسایلی که در شرایط خاص از آن وسایل استفاده می کند مبارزه است. (مجموعه آثار شهید مطهری، ج۲۴، ص ۱۷۳)

تصاویر آماتوری که از صحنه حمله مردان مسلح سیاهپوش به هفته‌ نامه فرانسوی « شارلی ابدو» گرفته شده است نشان می‌دهد که حداقل یکی از مهاجمان فریاد «الله اکبر» سر می‌دهد.(خبرگزاری رویترز) با گذشت بیش از  35 سال از تولد انقلاب اسلامی در ایران و عبور از مجادلات فکری و اندیشه ای ابتدای انقلاب بر سر اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی، این بار تشکیلات جدیدی قد علم کرده است که احیای خلافت اسلامی و سودای اسلام انقلابی را در سر دارد.

در تازه ترین رویداد و در پی حمله مسلحانه به هفته نامه «شارلی ابدو» در فرانسه که به کشته شدن 12 تن و زخمی شدن 10 دیگر انجامید، برخی رسانه های فرانسوی و غربی از کلید واژه هایی مانند «ملیت»، «مذهب» و 'انگیزه' عاملان این حادثه برای هدایت افکار عمومی به سوی اسلام هراسی استفاده کردند. این در حالی است که آخرین توئیت حساب توئیتری هفته نامه شارلی ابدو قبل از انجام حمله مسلحانه روز چهارشنبه، مورد توجه گسترده رسانه ها قرار گرفته است .این توئیت، تصویر ابوبکر بغدادی رهبر گروه داعش را به همراه یک متن تبریک سال نو با این مضمون نشان می دهد: "با بهترین آرزوها، همچنین برای بغدادی!" در این کاریکاتور، بغدادی در پاسخ به شارلی ابدو، برای آن آرزوی "سلامت" می کند. تصویر و متن خبرساز شارلی ابدو، صبح روز چهارشنبه ۷ ژانویه مخابره شده است. هنوز دقیقا مشخص نیست که توئیت مورد بحث، قبل از حمله به دفتر شارلی ابدو فرستاده شده یا بلافاصله بعد از حمله، اما این توئیت، قطعا قبل از انتشار نخستین اخبار مرتبط با حمله منتشر شده است. تردیدهایی مطرح شده که آیا حمله به دفتر شارلی ابدو ممکن است به نحوی به توئیت تصویر ابوبکر بغدادی ارتباط داشته باشد یا خیر.

در چنين وضعيتي اغلب رسانه‌ هاي دنيا بر روي اخبار داعش تمرکز کرده تا عليه اسلام و انقلاب اقدام کنند. شبکه‌هاي تلويزيوني خارجي همواره به داعش لقب دولت اسلامي و پيکارجويان دولت اسلامي مي‌دهند تا انقلاب اسلامي را از سکه بيندازند و ... کار به جایی رسیده است که یک مجله اسپانیایی قصد دارد کاریکاتور های موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) را در واکنش به حمله افراد مسلح ناشناس به مجله شارلی ابدو منتشر کند. این در حالی است که قضات اسپانیا درباره سوء استفاده اسلام هراسانه از این واقعه هشدار دادند و نخست وزیر اسپانیا نیزگفت که در کشورش آثار اسلام هراسی دیده نمی شود. قضات برای دموکراسی (انجمن حرفه ای قضات با چشم انداز مترقی خدمات دولتی دادگستری) روز پنجشنبه تقاضا کرد که مردم از سوی اسلام هراسی متقاعد نشوند و جامعه مسلمان را از افراط گرایی ناسازگار تشخیص دهند. به گزارش خبرگزاری افه، انجمن قضات اسپانیا در بیانیه ای ضمن محکوم کردن شدید حمله تروریستی به هفته نامه طنز فرانسوی، این حمله را بسیار جدی قلمداد کرده و افزودند که این اقدام، حمله ای به آزادی بیان،آزادی مطبوعات و علیه سیستم حقوقی و آزادی است که بخشی از ارزش های اروپایی ها را تشکیل می دهد. قضات تاکید کردند که اسلام و افراط گرایی دو چیز متفاوت هستند و در این راستا خواستار تشخیص درست بین جامعه مسلمانان و افراط گرایی ناسازگار شدند و از مردم خواستند که از اسلام هراسی اجتناب کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ١۴:٣۵

   

پر مبحث ترین ها