سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کنعانی مقدم: همراهان احمدی‌نژاد مدعی محوریت اصولگرایان شده‌اند

وی افزود: درست است که محوریت اصولگرایان را جامعتین بر عهده دارد اما اینکه فکر کنیم جریان اصولگرا در چند شخصیت خاص خلاصه می‌شود٬ فکر درستی نیست ممکن است این تفکر حتی باعث بروز اختلافاتی هم شود.

یک فعال سیاسی اصولگرا با طرح این سوال که چرا همراهان کسی که راه را اشتباه رفته است٬ در همایش‌های همگرایی اصولگرایان حضور دارند؟ گفت: باید از خود بپرسیم چرا این افراد مدعی محوریت جریان اصولگرایی شده‌اند.

 

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به برگزاریی جلسات همگرایی اصولگرایان عنوان کرد: برگزاری این قبیل نشست‌ها خوب است و می‌تواند اختلافات و نقاط مشترک گروه‌های یک جناح را مشخص کند و در ‌‌نهایت منجر به وحدت شود اما با توجه به اینکه اصولگرایی شامل طیف وسیعی از افراد و گروه‌های سیاسی کشور می‌شود لازم است تا دوستان اصولگرای ما در برگزاری این همایش‌ها قدری چتر خود را باز‌تر کنند.

وی افزود: درست است که محوریت اصولگرایان را جامعتین بر عهده دارد اما اینکه فکر کنیم جریان اصولگرا در چند شخصیت خاص خلاصه می‌شود٬ فکر درستی نیست ممکن است این تفکر حتی باعث بروز اختلافاتی هم شود.

این فعال سیاسی اصولگرا در مورد علت عدم حضور اعضای جبهه ایستادگی در جلسات همگرایی اصولگرایان گفت: البته رایزنی‌هایی با جبهه ایستادگی انجام شده اما جبهه ایستادگی برای حضور در این همایش‌ها هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری این جلسات هم‌اندیشی نیازمند شفافیت در مباحث اصولی است، عنوان کرد: اگر شفافیت نباشد باعث می‌شود سوالاتی در ذهن برخی ایجاد شود مبنی بر اینکه آیا این تجمعات به معنای یک ائتلاف انتخاباتی است یا ائتلاف سیاسی؟ اگر این جلسات به معنای ائتلاف انتخاباتی باشد٬ باید گفت که زودهنگام بوده و مورد قبول نیست.

 

کنعانی‌مقدم ادامه داد: در حالیکه این جلسات به معنای ائتلاف سیاسی هم باشد باید توجه داشت که ائتلاف سیاسی سازوکارهای لازم به خود را دارد و با برگزاری این جلسات تحت عنوان همایش همگرایی اصولگرایان نمی‌توان یک جریان سیاسی را سازماندهی کرد.

وی گفت: در همایش‌های اصولگرایان٬ برخی شخصیت‌های این جریان در موضع‌گیری‌های خود نسبت به احمدی‌نژاد عنوان کردند که راه را اشتباه رفته و تمام شده است٬ اما باز هم ابهام وجود دارد؛ چرا همراهان کسی که راه را اشتباه رفته است در این همایش‌ها حضور دارند و مدعی محوریت جریان اصولگرایی شده‌اند! این مساله باید شفاف شود که آیا کسانی‌که با احمدی‌نژاد همکاری داشتند و امروز هم او را همراهی می‌کنند٬ می‌توانند محور وحدت اصولگرایان باشند یا خیر.

کنعانی‌مقدم در پایان خاطرنشان کرد: از نظر من آزموده را آزمودن خطاست٬ اما جریان پایداری باید به سوالات مبهمی که امروز در بحث ائتلاف با اصولگرایان مطرح می‌شود پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای داشته باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٣, ١٢:١۴

   

پر مبحث ترین ها