سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی: دستاوردهای ایران در حوزه لیزر بسیار حائز اهمیت است

اين نمايشگاه يك دستاورد ديگر از سازمان انرژي اتمي است كه مردم تنها با نيروگاه و غني سازي آن را مي شناسند، در حالي كه سازمان انرژي اتمي بسيار فراتر است و يكي از دستاوردها همين بحث ليزر است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: از دستاوردهای مهم لیزر استفاده در فنون نظامی و کور کردن رادارهای دشمن و زدودن مین ها است که ایران در این راستا موفق عمل کرده است.به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در حاشیه دومین نمایشگاه دستاوردهای مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران در جمع خبرنگاران گفت: به صورت خلاصه سه نوع لیزر در حال عرضه استY لیزرهای فیبری، لیزرهای نیمه هادی و لیزرهای دیسکی که این سه لیزر ارکان لیزرها را تشکیل می دهند و جمهوری اسلامی ایران توانسته در هر سه حوزه قدمهای بلندی را بردارد.

وی افزود: استفاده های این لیزر در صنعت نامحدود است در مسائل دفاعی استفاده از این لیزر برای همه روشن است و استفاده از آن به خصوص در ارتباط با زدودن مین ها و یا کور کردن رادارهای دشمن حائز اهمیت است که ایران در این جهت قدم های بلندی را برداشته است.

صالحی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای عظیمی داشته و آینده روشنی در این حوزه در انتظار ماست و خبرهای خوشی نیز در حوزه لیزر خواهیم داشت. حجم این نمایشگاه نشان از حجم کاری است که انجام گرفته است.

صالحي با اشاره به اينكه امسال به عنوان سال نور از سوي يونسكو نام گذاري شده است، گفت: نور در عين ظاهر ساده يكي از پيچيده ترين خلقت‌ها است. همه چيز نسبت پذير است الي نور.

وي ادامه داد: اين نمايشگاه يك دستاورد ديگر از سازمان انرژي اتمي است كه مردم تنها با نيروگاه و غني سازي آن را مي شناسند، در حالي كه سازمان انرژي اتمي بسيار فراتر است و يكي از دستاوردها همين بحث ليزر است.

وي ادامه داد: اولين ايجاد كننده ليزر در ايران پرفسور علي جوان است و او پرفسوری در آمريكاست كه بيشترين تربيت كنندگان را در آمريكا داشته است.

وي تاكيد كرد: اين ملت يكي از پيش قراولان ليزر را در خود جاي داده است. سرعتي كه در راه ليزر و اين فناوري داشته ايم علی رغم مشكلات و كمبود امكانات بسيار زياد بوده است.

صالحي گفت: اميدواريم رسانه‌ها تا جايي كه امكان دارد مردم را با اين دستاوردها آشنا كنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٣, ١٣:۵۵

   

پر مبحث ترین ها