سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس مجلس: سطح روابط بين کشورهاي اسلامي مطلوب نيست

بروز شده : ١-١١-١٣٩٣, ١٠:٣۵    نسخه چاپی    
ياتيم نائب، نايب رئيس مجلس مغرب نيز با ابراز خرسندي از ديدار با علي لاريجاني گفت: اين ديدار مي‌تواند در توسعه روابط سياسي و اقتصادي بين دو کشور بسيار تأثيرگذار باشد.


رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: سطح روابط بين کشورهاي اسلامي مطلوب نيست و غربي‌‌ها از اين موضوع استفاده مي‌کنند، بنابراين بايد تلاش کرد تا تبادلات تجاري و اقتصادي افزايش يابد.

 علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي که براي شرکت در دهمين اجلاس اتحاديه مجالس کشورهاي عضو سازمان همکاري‌ اسلامي به ترکيه سفر کرده است، روز گذشته (سه‌شنبه 30 دي‌ ماه) با ياتيم نائب، نايب رئيس مجلس مغرب ديدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتداي اين ديدار علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي با ابراز خرسندي از اين ملاقات اظهار داشت: ايران علاقه‌مند به گسترش روابط و تبادل تجربه بين دو کشور است و احساس مي‌شود که رايزني‌هاي في مابين بايد ارتقا يابد.

وي افزود: مشکل تروريسم در منطقه بايد با همکاري کشورهاي اسلامي رفع شود و اگر برخي از کشورهاي غربي مشکلات را تشديد نکنند، ورود آنها مسئله تروريسم را حل نمي‌کند.

لاريجاني با تأکيد بر ضرورت توسعه روابط اقتصادي بين ايران و مغرب خاطرنشان کرد: سطح روابط بين کشورهاي اسلامي مطلوب نيست و غربي‌‌ها از اين موضوع استفاده مي‌کنند، بنابراين بايد تلاش کرد تا تبادلات تجاري و اقتصادي افزايش يابد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: توسعه روابط و پيشرفت‌هاي اقتصادي مي‌تواند روابط سياسي را پايدارتر کند.

وي تصريح کرد: يکي از مسائل مهمي که در اين اجلاس بايد به آن توجه شود، موضوع محکوميت همه جانبه توهين به پيامبر اسلام (ص) از سوي همه کشورهاي اسلامي است و پيام اين کنفرانس مي‌تواند نشان از اتحاد مسلمانان در برابر اين گونه رفتارها باشد.

لاريجاني يادآور شد: ايران آماده هرگونه همکاري براي ايجاد آرامش در منطقه است.

ياتيم نائب، نايب رئيس مجلس مغرب نيز با ابراز خرسندي از ديدار با علي لاريجاني گفت: اين ديدار مي‌تواند در توسعه روابط سياسي و اقتصادي بين دو کشور بسيار تأثيرگذار باشد.

وي ادامه داد: مشارکت مردم در جوامع ايران و مغرب بالاست که اين مسئله توسعه دموکراسي را نشان مي‌دهد.

نايب رئيس مجلس مغرب خاطرنشان کرد: امروز افراط‌گري و تروريسم را به اسلام نسبت مي‌دهند، اين در حالي است که اسلام به شدت با اين موضوع مخالف است.

وي ادامه داد: کشورهاي مسلمان بايد در موضوعاتي مانند دموکراسي الگوي جهان باشند، بنابراين ما به عنوان کشورهاي مسلمان بايد رايزني‌هاي خود را تداوم ببخشيم و روابط پارلماني را ارتقاء دهيم.

ياتيم تصريح کرد: تمام مردم مغرب عاشق پيامبر اکرم (ص) هستند و توهين به ساحت پيامبر (ص) را به شدت محکوم مي‌کنند و ما در اين زمينه پيشنهاد صدور بيانيه‌اي را به اجلاس داده‌‌ايم.


*فارس

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٩٣, ١٠:٣۵

   

پر مبحث ترین ها