سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اگر کاریکاتور رئیس جمهور را منتشر می کردند به فرانسه سفر می کردید

بروز شده : ۵-١١-١٣٩٣, ١۴:١٨    نسخه چاپی    
حمایت از تیم مذاکره‌کننده موجب افزایش توان چانه‌زنی آنها می شود، بنازم به قدم های محکم دکتر ظریف که با وزیر خارجه کشوری قدم زد که زمانی سفیر این کشور به شاه، وقت ملاقات نمی داد.

در پایان جلسه علنی روز یکشنبه حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: دولت فرانسه از نشریه شارلی در توهین به پیامبر(ص) حمایت کرد و رئیس جمهور این کشور در پایان جلسه هیات دولت تصویر موهون کاریکاتور از پیامبر(ص) را جلوی دوربین ها گرفت و این تصویر در پنج هزار نسخه منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، عضو فراکسیون اصولگرایان افزود: این در حالی است که در همان زمان وزیر امور خارجه کشور ما با کری وزیر خارجه آمریکا پیاده‌روی می کند و بعد می گوید که کری پیشنهاد داده به فرانسه بروم.

وی با صدای بلند ادامه داد: کجاست غیرت؟ کجاست عزت؟ اگر به جای کاریکاتور پیامبر(ص)، کاریکاتور رئیس جمهور کشورمان را رئیس جمهور فرانسه جلوی دوربین‌ها گرفته بود، آقای روحانی اجازه سفر آقای ظریف به فرانسه را می دادند؟

وی با اشاره به تذکر یکی از نمایندگان که گفته بود در دوران طاغوت اجازه دیدار شاه با وزرای آمریکا را نمی‌دادند، اما امروز وزیر خارجه کشورمان با وزیر خارجه آمریکا پیاده‌روی می کند و این نشان‌دهنده عزت است، توضیح داد: در این ۳۵ سال اجازه دیدار رئیس جمهور آمریکا با هیچ یک از وزرای ما صادر نشد، چطور است که امروز در دولت تدبیر اینگونه عمل می شود؟

بر اساس این گزارش، کمال‌الدین پیرموذن نیز در تذکر شفاهی به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: شما به جای اینکه هوای همه نمایندگان اردبیل را داشته باشید، تنها به یک عضو از مجمع نمایندگان اهمیت می دهید.

وی همچنین اظهار داشت: درود بر زنگنه که تولید بنزین استاندارد را کلید زد.

پیرموذن با تاکید بر اینکه باید با انسجام داخلی، حامی تیم مذاکره‌کننده باشیم، گفت: حمایت از تیم مذاکره‌کننده موجب افزایش توان چانه‌زنی آنها می شود، بنازم به قدم های محکم دکتر ظریف که با وزیر خارجه کشوری قدم زد که زمانی سفیر این کشور به شاه، وقت ملاقات نمی داد.

وی تاکید کرد: قدرت کشور به دیوار کشیدن نیست، بلکه به مذاکرات است.

در ادامه، عباس رجایی، نماینده اراک نیز در تذکری بیان کرد: با توجه به اینکه آقای مقیمی استاندار اراک به معاونت سیاسی وزیر کشور انتخاب شده است، خواهشمندیم استانداری را برای استان اراک انتخاب کنید که معتقد به اصول انقلاب بوده و از تندروی‌ها و کارهای سیاسی خودداری کند.

علاوه بر این، عبادی، نماینده بیرجند نیز در تذکر شفاهی از نرخ بالای تسهیلات بانکی انتقاد کرد و اظهار داشت: صاحبان تولید و کشاورزان، توان بازپرداخت این تسهیلات را ندارند.

نماینده بیرجند همچنین از وضعیت معیشتی خبرنگاران انتقاد کرد و خواستار توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آنها شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٩٣, ١۴:١٨

   

پر مبحث ترین ها