سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله جنتی،:باید مرگ «قارون سعودی» را به مسلمین تبریک گفت

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مرگ پادشاه عربستان، وی را «قارون سعودی» خواند و اظهار داشت: او هم‌اکنون به سزای اعمالش خواهد رسید و در این میان باید مرگ او را به اسرائیلی‌ها و آمریکا و کسانی که در داخل از سر سفره وی تغذیه می‌کردند تسلیت و به مؤمنان و مسلمین تبریک گفت.

 خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مرگ پادشاه عربستان، وی را «قارون سعودی» خواند و اظهار داشت: او هم‌اکنون به سزای اعمالش خواهد رسید و در این میان باید مرگ او را به اسرائیلی‌ها و آمریکا و کسانی که در داخل از سر سفره وی تغذیه می‌کردند تسلیت و به مؤمنان و مسلمین تبریک گفت.

به گزارش فرارو، آیت‌الله احمد جنتی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌‌های نماز عبادی سیاسی امروز جمعه تهران با بیان اینکه انسان اگر به فکر خود و دنیا و آخرت باشد باید بداند با خداوند سر و کار دارد گفت: اگر مسئله جامعه و کشور است باید با این معیار مشکلات را حل کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با انتقاد از وجود فساد در جامعه اظهار داشت: باید با فساد مبارزه کرد. سالهاست رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با فساد تأکید دارند اما پرسش این است که چرا این فساد کم نمی‌شود و روز افزون است در حالیکه همه مسئولین دم از مبارزه با فساد می‌زنند و به صراحت باید گفت که اگر بخواهید با فساد مبارزه کنید منحصراً‌ این است که افراد فاسد را از پست‌ها بردارید.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه کسی که در تحصن مجلس شرکت کرده و عامل بقای تحصن بوده و در رژیم شاه سابقه دارد و در مقابل نظام ایستاده در یک پست معاونت وزارتخانه پولدار قرار گرفته است گفت: آیا این به نفع مردم کار می‌کند و انتظار داریم برای مردم دلسوزی کند؟ چقدر گفته می‌شود که فتنه را سرکار نگذارید.

وی افزود: این کار ادامه دارد و متوقف هم نشده است. گزارش می‌دهند در برخی دانشگاهها افراد اثرگذار در فتنه را سر کار می گذارند هویت اینها را همه شناختند و کنگره از اوباما می پرسد که این میلیاردها دلار برای حمایت از اینها چطور هزینه شده و اینها رسما حمایت خود را اعلام کردند. کسانی که این گرایش را دارند چرا در این کار قرار می‌گیرند.

آیت‌الله جنتی تاکید کرد: مردم باید پیگیر این مسائل باشند و بی تفاوت نباشند و با بصیرت ببینید که پست‌ها دست چه کسی سپرده می‌شود؟ به دست فرهنگ بسیجی و یا فرهنگ فتنه؟ شما باید نظارت کنید.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد: برخی تاکید داشتند که دین و سیاست نباید به هم خلط شود در این وضعیت خداوند امام را اگر بگویم مبعوث کرد تعبیر ناجوری نیست با همان رسالت پیامبر و روش ایشان، یعنی دوباره همان حرکت صدر اسلام که در جهان کفر ایجاد شد و توحید را طرح کرد، همان در این دوره به دست امام عزیز ما اتفاق افتاد. با همان رسالت که حاکمیت خداوند و عدل اسلامی و حمایت از مستضعفانو مبارزه با ثروت اندوزی و اشرافیگری بود.

وی ادامه داد: یک حاکم نمونه در میان این دنیای مادی و ضد خدایی و بی خدایی با آن اخلاق متواضعانه و مردمی کار را به دست گرفت و به فکر بیچارگان بود. ایشان هیچ با دشمن آشتی نکرد و با قامت استوار ایستادن و طمع دشمن را از ایران بریدن و ناامید کردن از ویژگی ایشان بود.

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود انقلاب اسلامی را امانتی در دست مردم خواند و اضافه کرد: نباید بگذاریم این حکومت از بین برود و در خیابان‌های ما اتفاقات ناشایستی بیفتد و دوباره مسائل دوران قبل تکرار شود.

وی در خطبه دوم با اشاره به مسئله اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: باید این موضوع را جدی بگیریم و من نمی‌دانم چرا برخی تنها حرف می‌زنند و پس از بیان حرف دیگر آن را به هوا می‌سپارند.

جنتی ادامه داد: رهبری می‌گویند چاره حل مشکلات ما به از بین بردن فشارها، اقتصاد مقاومتی است؛ ما در این کشور جوانان با استعداد، منابع زیرزمینی و امکانات بسیاری داریم ولی باید این استعدادها را به کار بگیریم و اگر می‌خواهیم تولید زیاد شود چاره‌ای جز عمل به اقتصاد مقاومتی نداریم.

خطیب نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه باید جلوی سیل واردات غیرضروری که در حال افزایش است گرفته شود، تصریح کرد:‌ مسئولان سه قوه باید در سالگرد ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب به مردم گزارش دهند که درباره اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند؟

وی با انتقاد از کسانی که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را باور ندارند اظهار داشت: نمی‌دانم که برخی چه قوم و خویشی با آمریکا دارند که فکر می‌کنند آب و نان آنان را باید آمریکا بدهد.

جنتی اضافه کرد: ممکن است برخی در حرف مسائلی را بیان کنند ولی در باطن عقیده‌شان این است که فقط باید با آمریکا توافق کنیم و از این راه تحریم‌ها برداشته شده و بعد اقتصاد ما رونق می‌گیرد.

دبیر شورای نگهبان خطاب به طرفداران این تفکر گفت:‌ کدام تجربه به شما می‌گوید که آمریکا و اروپا به نفع ما کار کرده‌اند.

خطیب نمازجمعه تهران سختی‌هایی که در راه عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی وجود دارد را یادآور شد و اضافه کرد: شاید روزی بیاید که مردم ما تنها دو وعده غذا بخورند ولی این مردم تحمل خواهند کرد؛‌ قطعاً‌ تحمل گرسنگی سخت‌تر از دادن جوان عزیز نیست البته من نمی‌گویم که باید گرسنگی کشید ولی ممکن است که در راه مقاومت به جایی برسیم که مجبور شویم سختی‌هایی را تحمل کنیم.

وی با بیان اینکه عده‌ای باید به مردم ایمان بیاورند، اظهار داشت: باید بدانیم که مردم ما انقلابی‌اند و بصیرت دارند و هیچگاه ذلت را نمی‌پذیرند و در این شرایط باید جلوی اصراف‌ها و ولخرجی‌ها گرفته شود.

جنتی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نامه رهبری به جوانان اروپایی و امریکای شمالی گفت: این حرکت ارزنده و بی‌سابقه‌ای بود که از سوی رهبر معظم انقلاب در شرایطی که ایشان احساس می‌کردند بعد از حادثه کثیف توهین به پیامبر و در شرایطی که اسلام‌هراسی گسترده‌ای شکل گرفت، انجام شد.

خطیب نمازجمعه تهران، ادامه داد: ایشان از جوانان این کشورها دعوت کردند که بیایید اسلام را بشناسید و به نظر من این نامه در عین حالی که برخی تلاش کردند که آن را سانسور کنند اثر خود را خواهد گذاشت.

وی در ادامه به عملیات نیروهای حزب‌الله علیه صهیونیست‌ها اشاره کرد و افزود: نیروهای حزب‌الله انتقام خون شهیدان قنیطره را گرفتد که انتقام خوبی هم بود و قطعاً این ابتدای کار است و قضیه ادامه دارد و امیدواریم در سالگرد این حادثه شاهد پیروزی‌های بیشتری برای حزب‌الله باشیم.

جنتی در بخش آخر خطبه‌های خود با اشاره به مرگ پادشاه عربستان، وی را قارون سعودی خواند و اظهار داشت: ملک عبدالله دشمنی‌های بسیاری با شیعه کرد و تکفیری‌ها را به راه انداخته و از آنها حمایت کرد.

به گزارش فرارو،وی ادامه داد: او هم‌اکنون به سزای اعمالش خواهد رسید و در این میان باید مرگ او را به اسرائیلی‌ها و آمریکا و کسانی که در داخل از سر سفره وی تغذیه می‌کردند تسلیت و به مؤمنان و مسلمین تبریک گفت.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٣, ١٩:٠٨

   

پر مبحث ترین ها