سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم الهدی: جوانان نسبت به انقلاب دچار تردید شده‌اند

دکترین اسلام سیاسی به عنوان فاکتور نجات بخش جهانیان باید به تمام دنیا تسری یابد.

به گزارش صبح توس، سيداحمد علم الهدی در گردهمایی مسئولین ستادهای نمازجمعه خراسان رضوی با محوریت ستاد نمازجمعه و جوان گرایی، که در دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان برگزار شد، اظهار کرد: نسل سوم که پیروزی انقلاب را درک نکرده اند، زمانی چشم باز کرده که انقلاب را ندیده اند. امام جمعه مشهد با تأکید بر این که انقلاب بهترین حرکتی بود که صورت پذیرفت، گفت: برای نسل فعلی گذشته صرفأ انقلاب و پیروزی آن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هالیوود با ساختن فیلمهایی پیروزی انقلاب را یک کودتای ظالمانه علیه رژیم پهلوی به تصویر می کشد و جوانان امروز ما را دچار تردید می کند. وی با تاکید بر اینکه تجدید خاطرات گذشته و انقلاب نباید از خاطمان برود افزود: صدا و سیما هر ساله فیلم ترن را پخش می کند؛ غافل از آنکه دیدن این فیلم هیچگونه تاثیری بر نسل سوم انقلاب ندارد و تنها تاثیرگذاری آن بر نسلی هست که انقلاب را از نزدیک مشاهده کرده بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نسل سوم ما امروز با سوال اینکه چرا انقلاب کردیم روبروست و چرا هر دولتی که بر سر کار آمد آن را در تخطئه کردیم ادامه داد: جوانان می‌‌گویند بنی‌صدر که خائن بود، موسوی هم که جزء سران فتنه از آب در آمد، دولت اصلاحات هم که بی بندوباری و ولنگاری را ترویج کرد و احمدی‌نژاد هم که آنگونه از آب درآمد. از این رو جوانان نسل سوم در حقانیت انقلاب دچار تردید شده‌اند و این فکر به ذهنشان خطور می کند که شاید رژیم پهلوی نظامی بر حق بوده است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به مدرنیته و جنگ ها و خونریزی ها در صحنه ی بین الملل افزود: تمام دنیا را بی دینی فرا گرفته ؛ بنابراین دکترین اسلام سیاسی به عنوان فاکتور نجات بخش جهانیان باید به تمام دنیا تسری یابد. عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه هماه ی شعارها صرفا مرگ بر امریکا نیست افزود: شعارها می بایست ماهیت انقلاب را روشن کند و مسئولین نماز جمعه نیز باید از افراد با ذوق و اهل ادبیات در تنظیم شعارهای جدید و نو کمک بگیرند.

وی با بیان اینکه هر زمان بحث نماز جمعه مطرح بوده است تمام نگاه ها و فشارها به سمت امام جمعه روانه می شود افزود: برخی بدون توجه به اینکه مدیریت نماز جمعه بر عهده ی ستاد نماز جمعه است، امام جمعه را مورد هدف خود قرار می دهند. وی یادآور شد نماز جمعه می بایست طوری مدیریت شود که نسل سوم را به خود جذب کند و آنان نیز وارد میدان انقلاب شوند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٣, ٢٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها