سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نماینده مجلس: واپسگراها سد راه وزیر ارشاد شده اند

وی بیان کرد: وزیر ارشاد زینت کابینه است، تلاش خود را برای جذب حداکثری صرف کرده، دل در گرو توسعه همه سلایق دارد و در کنار ظریف و زنگنه یکی از محبوب ترین وزاری کابینه است.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت عده ای واپسگرا، سد راه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است.
 
کمال الدین پیرموذن دوشنبه شب در نشستی با خبرنگاران استان اردبیل افزود: برخی با گزارش های خلاف واقع به مراجع ، سد راه عملکرد مطلوب وزارت ارشاد هستند و افکار را علیه وزیر تحریک می کنند.

وی بیان کرد: وزیر ارشاد زینت کابینه است، تلاش خود را برای جذب حداکثری صرف کرده، دل در گرو توسعه همه سلایق دارد و در کنار ظریف و زنگنه یکی از محبوب ترین وزاری کابینه است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان باید صدای مردم را شنیده و رای مردم باید در تصمیم گیری ها نافذ باشد؛ گرچه امروز شاهدیم چنین صداهایی بلند است، اما در نهایت چیزی عاید افراطی ها نخواهد شد.

او در ادامه اظهار کرد: پیش از ورود به مجلس چنین تصور می شد که اختلافات بر سر سیاست و ایدئولوژی چپ و راست است اما در واقع چنین نیست.

پیرموذن تصریح کرد: 80 درصد عامل کاهش سرمایه های اجتماعی و سایر مسایلی که امروز با آن مواجهیم، حرکت افراد در جهت منافع باندی، جناحی، خانوادگی و شخصی است.

وی افزود: علت سکوت در برابر تخلفات از جمله تخلفات اعطای بورسیه های غیرقانونی در دولت گذشته، درگیری افراد در این مسایل می باشد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت عنوان کرد: نظر مطلق نظام، افزایش سرمایه های اجتماعی است و در این راستا به اتفاق 22 نفر از نمایندگان پیگیر افشای اسامی نمایندگانی هستیم که از محمدرضا رحیمی پول دریافت کردند که البته این امر دوبار روی داده است.

او تشریح کرد: برخی نمایندگان دوبار طی مجلس هفتم و هشتم پول دریافت کردند که بار اول حدود 600 میلیون ریال و بار دوم حدود 55 میلیون ریال به این عده پرداخت شده است.

پیرموذن اضافه کرد: این توزیع پول از طریق فردی به نام «ابدالی» صورت گرفته و برخی نمایندگان دریافت هایی داشتند که جهت تنویر افکار عمومی در دست بررسی است و شورای نگهبان هم پیگیر موضوع است.

وی همچنین با اشاره به مسایل استانی به برخی شبهات مطرح شده در زمینه پروژه راه آهن اردبیل- میانه گفت: روند اجرایی این پروژه ادامه می یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در شرایط اقتصادی کنونی دولت علاقه مند است که تا جایی که می تواند پول کمتری خرج کند و چنین اظهاراتی به هیچ وجه منافع مردم منطقه را تامین نمی کند.

 

او با اشاره به تصویب اجرای پروژه راه آهن اصفهان افزود: نگاهی به فعالیت های سایر نقاط می تواند وزن چنین اظهاراتی را مشخص کند، برخی به دلیل علایق و سلایق خود مباحث انحرافی را مطرح می کنند که به واقعیت ها همخوانی ندارد.

پیرموذن گفت: اظهار نظرها باید مبنای کارشناسی داشته و در ابتدای امر مطرح می شد و طرح چنین مسایلی در شرایط کنونی به هیچ وجه به صلاح نیست؛ اگر به واقع آنهایی که چنین اظهاراتی را مطرح می کنند به دنبال تامین منافع مردم منطقه هستند، می توانند پیگیر اجرای پروژه راه آهن مغان باشند.

وی در ادامه به برخی اختلاف نظرها بین نمایندگان استان اشاره کرد و افزود: در زمینه مسایل اجرایی مشکل چندانی نیست اما باید قبول کنیم که شکافی بین نمایندگان وجود دارد و از همان روزهای اول کارشکنی ها صورت گرفته است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در زمینه عزل و نصب مدیران استانی تصریح کرد: انتصاب مسوولان جزو اختیارات استانداران است و قرار بود طی جلسه ای مصوب شود تا انتصابات تنها در اختیار استاندار بوده و قدرت انتخاب را به وی بدهیم.

به گزارش ایرنا، پیرموذن گفت: استاندار اردبیل براساس قول وزیران مبنی بر تعامل با نمایندگان، این تعامل را در دستور کار قرار داده اما برخی نمایندگان با سو برداشت از این امر سد راه انتصاب ها هستند و وظیفه نظارت مجلسی ها را برابر با دخالت در عزل و نصب ها تفسیر می کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٣, ١٧:۵١

   

پر مبحث ترین ها