سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش ایران به بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره حصر

امروز جن ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیانیه ای مداخله جویانه درباره حصر موسوی، کروبی و رهنورد صادر کرد.


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه مطبوعاتی اخیر وزارت امور خارجه آمریکا، آن را مصداق بارز دخالت در امور داخلی ایران دانست.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم در پاسخ به بیانیه مطبوعاتی اخیر وزارت خارجه امریکا و ادعاهای مطرح شده در مورد اقدامات قوه قضاییه و دستگیری و بازداشت برخی افراد، ضمن رد بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، گفت: این بیانیه مصداق بارز دخالت در امور داخلی ایران است و مغایر با تعهدات صریح دولت آمریکا ذیل بیانیه الجزایر می باشد.

وی افزود: مناسب است مقامات آمریکایی به جای اینگونه اظهار نظرها و تـوصیه های نامربوط به سایر کشورها، تـوجه خود را بـه گزارشات رو به افزایش و نگرانی مراجع مستقل درباره حقوق شهروندی اتباع آن کشور معطوف نمایند و با تمهیدات لازم از تکرار حوادثی مانند فاجعه قتل 3 دانشجوی مسلمان امریکایی ممانعت به عمل آورده و در پی اجرای عدالت باشند.

به گزارش فرارو، امروز جن ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیانیه ای مداخله جویانه درباره حصر موسوی، کروبی و رهنورد صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: چهار سال از زمانی می‌گذرد که دولت جمهوری اسلامی ایران، مقامات ارشد سابق ایران و نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری 2009 این کشور به نام های «مهدی کروبی» و «میرحسین موسوی» و همچنین «زهرا رهنورد» همسر موسوی را بدون آنکه رسماً آنها را به جرمی متهم کند، در بازداشت خانگی قرار داده است.

وی سپس ادامه داد: ما به همراه جامعه بین‌الملل ادامه بازداشت و آزار اعضای خانواده آنها را محکوم می‌کنیم و خواستار آزادی هرچه سریعتر آنها هستیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٣, ٢٢:١٧

   

پر مبحث ترین ها