سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پاسخ ابتکار به اهانت نماینده اهواز: به آشپزی افتخار می‌کنم

خوزستان سرزمینی است که منشا ایثار، الهام و فداکاری بوده است و هرگز جایگاه رفیع این خطه و سرزمین را فراموش نخواهیم کرد.

معصومه ابتکار صبح روز سه‌شنبه به خوزستان آمد و به سوالات و انتقادات پاسخ داد؛ پاسخ‌هایی که خالی از حاشیه نبود. ابتکار در این میان پاسخ جالبی نیز به حرف‌های اهانت‌آمیز نماینده شهر اهواز داد.

 

به گزارش خرداد، معصومه ابتکار عصر روز گذشته و در پاسخ به سوال یک خبرنگار محلی درباره اهانت جنسیتی نماینده اهواز در مجلس، گفت: «من اصلاً فکر نمی‌کنم آشپزی توهین باشد. اولاً آقایان بهترین آشپزها هستند. ثانیاً بهترین خدمت، اطعام است. آشپزی کار باعزتی است و من هم افتخار می‌کنم که آشپزی می‌کنم.» سوال خبرنگار و پاسخ ابتکار، معطوف به صحبت‌های اخیر نماینده‌ای بود که خطاب به ابتکار گفت: «من به خانم ابتکار پیشنهاد می‌کنم که اگر توان کار کردن ندارد از ریاست سازمان محیط زیست استعفا دهد و در منزل برای خانواده خود غذا بپزد.» این نماینده اهواز، در انتخابات مجلس نهم به دلایل خاص غیرسیاسی رد صلاحیت شد و در نهایت چندروز مانده به رای‌گیری در جلسه فوق‌العاده شورای نگهبان، موفق شد تایید صلاحیت لازم را به دست آورد.

 

سخنان نماینده روزنامه کیهان در اهواز نیز حاشیه دیگری را در این جلسه رقم زد. این فرد که تاکنون چندین بار برای نمایندگی مردم اهواز کاندیدا شده و رای نیاورده است، در ابتدا انتقاداتی را درباره تصمیمات دولت در حوزه آب مطرح کرد و سپس به مطالب منتشرشده در یکی از پُست‌های ابتکار در فیس‌بوک و همچنین خبر اهانت مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پرداخت. این سخنان نماینده کیهان با واکنش رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست مواجه شد و ابتکار اعلام کرد اصلاً چنین مطلبی ننوشته است. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت ماجرای اهانت، تکذیب‌شده و خبرسازی یکی از خبرگزاری‌ها بوده است.

 

حضور معصومه ابتکار در جمع خبرنگاران محلی که در اعتراض به وضعیت هوای خوزستان، بعضاً با ماسک حضور پیدا کرده بودند، فرصتی بود تا او چندین بار و به صورت مکرر به پاسخ درباره دلیل عدم حضور خود در روزهای اوج گردوخاک این شهر بپردازد. ابتکار گفته صرف حضور مسوولان، مشکلی را حل نمی‌کند و او باوجود اینکه علاقه داشت در همان زمان حضور پیدا کند، بهتر دید با دست پُر و همراه با مصوبه دولت برای رفع مشکل خوزستان به این استان بیاید. ابتکار در عین حال اعلام کرد طی کمتر از دو سال، چهار بار به خوزستان سفر کرده است که این نشان می‌دهد مساله خوزستان برای او و هیات دولت جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

 

 

معصومه ابتکار صبح روز سه‌شنبه 28 بهمن ماه به اهواز آمد و همراه با نمایندگانی از وزارتخانه‌های نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و برخی از معاونان و مسوولان دست‌اندرکار محیط‌زیست کشور، به اعلام سیاست‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست و برنامه‌های اجرایی دولت برای مقابله با ریزگردها پرداخت. او صبح سه‌شنبه، در کنفرانسی پیرامون محیط زیست حضور پیدا کرد و گریزی نیز به ماجرای سفر به خوزستان زد: «من خیلی دوست داشتم 10 روز پیش در آن شرایط می آمدم. آقای دکتر هاشمی زحمت کشیدند و به نمایندگی از دولت حضور پیدا کردند. ما باید در فضایی صحبت کنیم که بتوانیم مباحث علمی را مطرح کنیم.» معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «همه وام‌دار خوزستان هستیم. خوزستان سرزمینی است که منشا ایثار، الهام و فداکاری بوده است و هرگز جایگاه رفیع این خطه و سرزمین را فراموش نخواهیم کرد.»

 

بازدید با هلی‌کوپتر از محیط‌زیست خوزستان و دیدار رودررو با مردم نواحی مختلف و عشایر استان، تشریح جزئیات مصوبه هیات‌دولت، دیدار مسوولان سازمان با نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم استان، از دیگر برنامه‌های سفر ابتکار به خوزستان بود. با احتساب سفر اخیر، ابتکار تاکنون چهار مرتبه به خوزستان سفر کرده است و در این میان انتقادات به او درباره عدم حضور در دوران اوج گردوخاک کماکان وجود دارد.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ٢٣:۵٩

   

پر مبحث ترین ها