سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رژه مدیران با تابعیت‌دوگانه‌ در وزارتخانه‌ها رصد می‌شود

اگر موضوع وجود مدیران دوتابعیتی در پست های مهم و کلیدی کشور واقعیت داشته باشد در این خصوص غفلتی صورت گرفته است و باید نسبت به جبران این غفلت اقدام شود.

نماینده مردم تنکابن،رامسر و علی آباد در مجلس،با بیان اینکه حضوردوتابعیتی ها در پست های مدیریتی و کلیدی مغایر قانون است،گفت: تاکنون در مورد وجود مدیران دو تابعیتی گزارش رسمی اعلام نشده است اما اگر این موضوع صحت داشته باشد،باید هرچه زودتر نسبت به شناسایی و عزل این افراد، اقدام شود.


شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خانه ملت گفت: در مورد مدیران دو تابعیتی دو موضوع مطرح است اول آن دسته مدیرانی هستند که گرین کارت دارند و الزاما تابع این کشور نیستند،که اگر ماجرای دوتابعیتی ها همین باشد مسئله ای نیست.

نماینده مردم تنکابن،رامسر و علی آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اما اگر مدیرانی که در پست های کلیدی و مدیریتی کشور حضور دارند دو تابعیتی باشند این روند با توجه به شرایط کشور ما منطقا درست نیست و حتی با قانون مغایرت دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: چناچنه وجود افراد دو تابعیتی در پست های مهم و کلیدی مدیریت کشور از جمله وزارت نفت صحت داشته باشد باید هرچه زودتر نسبت به شناسایی و عزل این افراد از پست هایی که دارند، اقدام شود.

شریعت نژاد گفت: اگر موضوع وجود مدیران دوتابعیتی در پست های مهم و کلیدی کشور واقعیت داشته باشد در این خصوص غفلتی صورت گرفته است و باید نسبت به جبران این غفلت اقدام شود.

 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس در خصوص رویکرد مجلس در قبال مدیران دو تابعیتی نیز اظهارداشت: این موضوع یکبار در مجلس مطرح شد که بعد از آن اعلام کردند این افراد دارای گرین کارت بوده و دو تابعیتی نیستند.

شریعت نژاد گفت: تا به حال گزارش مستندی در خصوص وجود افراد دو تابعیتی در مناصب دولتی مهم به مجلس گزارش نشده است و تنها موضوعی که مطرح شده این بوده که برخی از این افراد گرین کارت دارند که این موضوع هم دلیل بر دو تابعیتی بودن نیست.

وی در خصوص خطر وجود مدیران دوتابعیتی در پست های کلیدی کشور گفت:با توجه به اینکه متاسفانه در کشور امر نظارت به درستی صورت نمی گیرد تجربه نشان داده است که حضور افراد دوتابعیتی در مناصب مهم دولتی یک تهدید جدی برای کشور است و نباید چنین اتفاقی رخ دهد./

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٣, ٠١:١۶

   

پر مبحث ترین ها