سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم الهدی: انتخاب آیت‌الله یزدی هوشمندانه بود

خطیب جمعه مشهد گفت: انتخابات رئیس مجلس خبرگان هوشمندانه و معنادار صورت گرفت. فقهای عالی قدر و نمایندگان ملت نشان دادند در برابر فشارهای بیرونی تاثیرپذیر نیستند و ذره‌ای زاویه با نظام و رهبری را تحمل نمی‌کنند.

 

سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: بحث ما در خطبه اول درباره سبک زندگی اسلامی به کلام نظام رفتاری رسید و یکی از مواردی که در نظام رفتاری اسلام مقدس و ویژه است رفتار با پدر و مادر است.

خطیب جمعه مشهد افزود: باید گفت اگر پدر و مادر در محضر فرزند به بزرگسالی برسد در قرآن کریم آمده است که آنها جزو عائله فرزند هستند یعنی در خانواده پدر و مادر به بزرگی می‌رسند و این جمله را خداوند به عنوان یک قضیه قطعی مطرح کرده است اما این مسئله در زندگی مسلمان زیاد دیده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: وجود خانه‌های بزرگسالان (سالمندان) یک فرهنگ غیر دینی و غربی است که وارد کشور شده است.

وی افزود: در نظام رفتاری اسلام، پدر و مادر باید از این نیاز زندگی و روحی کاملا تامین باشند که در کنار فرزندانشان زندگی آنها بگذرد لذا یک خانه بزرگسالان نمی‌تواند نیاز عاطفی یک مرد و زن مسن را برطرف کند و در هیچ کجا جز کنار فرزندان قابل تامین نیست.

علم‌الهدی عنوان کرد: وقتی بنا شد کفالت یک خانواده‌ای به عهده یک شخص باشد معمولا در این کفالت اعلام ولایت می‌شود و امر و نهی صورت می‌گیرد و لازمه مدیریت در خانواده اعلام ولایت است و باید گفت پدر ولایت دارد و نسبت به همسرش قوام است هرچند این بدان معنا نیست که بگوییم هرچه مرد گفت زن اطاعت کند، خیر اینگونه نیست.

وی تصریح کرد: شما که مدیریت کفالت پدر و مادر را بر عهده دارید باید برخوردتان اینگونه باشد که مانند برخورد زمان کودکی با آنها باشد و شخصیت والای پدر و مادر بر خود را تا آخر عمر باید حفظ کرد.

انتخابات خبرگان نشان داد فقهای عالی‌قدر زاویه با رهبری و نظام را تحمل نمی‌کنند
خطیب جمعه مشهد در بخش دیگری از اظهارات خود، ضمن گرامیداشت 22 اسفند ماه روز شهدا و تاسیس بنیاد شهید به انتخابات ریاست مجلس خبرگان در هفته جاری اشاره کرد و گفت: آنچه در اجلاس خبرگان انجام گرفت یک نماد ارزشی بود و انتخابات رئیس خبرگان هوشمندانه و معنادار صورت گرفت. فقهای عالی قدر مجلس خبرگان و نمایندگان ملت نشان دادند در برابر فشارهای بیرونی تاثیرپذیر نیستند و ذره‌ای زاویه با نظام و رهبری را تحمل نمی‌کنند.

وی بیان داشت: نهاد مقدس مجلس خبرگان رهبری نهادی است که هم در راستای تداوم اهداف مقدس انقلاب پاسداری می‌کند و هم در راستای حفظ اسلامیت و مشروعیت این نظام دقت دارد و تا امروز کسانی که در متن این مجلس بودند عناصری بودند که در پیروزی انقلاب نقش مهمی داشتند و جایگزین یک فقیه انقلابی بزرگواری مانند حضرت آیت‌الله مهدوی کنی، آیت‌الله یزدی قرار گرفتند.

خطیب جمعه مشهد بیان کرد: حضرت آیت‌الله یزدی از یاران امام راحل بود و در مبارزه با نظام ستم شاهنشاهی پرونده درخشانی دارند و از اول پیروزی انقلاب در کنار امام و رهبری به عنوان یک سرباز فداکار در همه شرایط حضور داشتند و خوشبختانه سکان مدیریت خبرگان رهبری را به دست گرفتند، همچنین در این اجلاس در نطق‌های پیش از دستور، فقههای ملت نسبت به مسائل اقتصادی و فرهنگی نگرانی داشتند که این نتیجه خدمت مقام معظم رهبری گزارش شد.

علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر سال مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان، رهنمودهای اصلی و ریشه‌ای مرتبط با راهبردهای نظام و انقلاب را ارائه می‌دهند و در این دیدار اخیر نیز فرمودند که امروز در جامعه با سه جریان فکری انحرافی روبه‌رو هستیم و به عنوان سوغات جنگ نرم سه جریان انحرافی به وجود آمده است.

وی افزود: ایشان در تشریح یکی از این جریان های انحرافی فرمودند که یک عده می‌گویند ما جمهوری اسلامی داریم و باید در تحقق نظام اسلامی به یک حداقلی که با افراد تطبیق شود اکتفا کنیم و اسمش را گذاشته‌اند اکتفا به دین حداقلی، اما این یک فکر انحرافی است و مقام معظم رهبری دیروز کلام آخر را فرمودند که مطالبه اسلام از مسلمین تحقق کامل اسلام است.

علم‌الهدی ادامه داد: در این نظام باید همه اسلام پیاده شود و از تمام حدود و شرایطش برخوردار شود لذا این همه شهید ندادیم و مقابل کفار دنیا نایستاده‌ایم که برخی بگویند دین حداقلی داشته باشیم.

عده‌ای در کشور دین حداقلی می‌خواهند
وی افزود: به عنوان مثال دو هفته پیش در مشهد چه سرو صدایی برپا کردند اما بحث ما کنسرت بود و موسیقی را نگفتیم چون عده‌ای آمدند سدشکنی کردند و فضا را شکستند.

وی خاطر نشان کرد: دین حداقلی مطلوب ما نیست و اسلام جامع مطلوب ماست، لذا نکته دوم فرمایش مقام معظم رهبری این است که در مقابل اسلام‌هراسی دشمن یک عده منفعل هستند. دشمن به وسیله شنیع‌ترین مهره‌ها به وسیله داعش دارد اسلام را نشان می‌دهد و لذا این یک جریان انحرافی است.

خطیب جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنان خود همچنین گفت: بی‌بند و باری‌هایی در محیط مقدس دانشگاه و مملکت دیده می‌شود اما وقتی اعتراض می شود، می‌گویند جوانان را از اسلام نترسانید.

وی بیان کرد: ما باید امروز در کشور مانند برخی جوانان باشیم و آنها را همراهی کنیم یا آنها زیر پوشش اسلام بیاوریم؟ لذا نکته سومی که مقام معظم رهبری فرمودند این بود که یک عده جریان‌های سیاسی راه افتادند و حرکت‌های ضد نظام خود را دارند توجیه می‌کنند و حتی در فضای مجازی و روزنامه‌ها می‌گویند نظرمان تغییر نظام نیست بلکه تغییر رفتار است. با این دید، رهبری بر روی این انحراف کاملا خط قرمز کشیدند و فرمودند رفتار ما عین انقلاب است و ایشان مشخص کردند کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند همان ضد انقلاب‌ هستند.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩٣, ٢٠:۴٠

   

پر مبحث ترین ها