سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهارات یونسی سفارت ایران را به واکنش وا داشت

سفارت ایران در بیروت اعلام کرد صحبت های مشاور رئیس جمهور ایران، در راستای پدیده ایران هراسی، تحریف شده بود. روزنامه الحیات چاپ لندن نوشت، سفارت ایران در بیروت، در بیانیه ای اعلام کرد: آنچه رسانه ها درباره صحبت های منسوب به علی یونسی، مشاور رئیس جمهور ایران، منتشر کردند، به صورت برنامه ریزی شده ای تحریف شده است و با واقعیت ارتباطی ندارد.

در این بیانیه آمده است: تفسیر نادرست از صحبت های یونسی در راستای پدیده اسلام هراسی و ایران هراسی در منطقه قرار دارد و هدف از این اقدامات ایجاد اختلاف بین کشورهاست.

سفارت ایران در بیروت تاکید کرد، اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر اساس احترام به قوانین بین المللی است.

دوران امپراطوری ها تمام شده و غیرقابل بازگشت است. انقلاب امام خمینی و مردم ایران، بر اساس اصل مقابله و رویارویی با طرح توسعه طلبی قدرت های استکباری و استعمارگر جهان، شکل گرفت و بنا شد.

در این بیانیه همچنین آمده است: خاورمیانه، شاهد شرایطی سخت و بسیار خطرناک است. متاسفانه، گروه های تروریستی که تحت حمایت رژیم صهیونیستی هستند، امنیت و ثبات همه کشورها را هدف قرار داده اند.

سفارت ایران از همه کشورها خواست به جای درگیری با یکدیگر از همه توان خود برای رویارویی با اهداف پلید رژیم صهیونیستی و گروه های تروریستی استفاده کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٩٣, ٢٠:۵۴

   

پر مبحث ترین ها